Dyskwalifikacja Renault w zawieszeniu na dwa lata!

fernando alonso4Renault otrzymało karę dyskwalifikacji w zawieszeniu na dwa lata za ich zaangażowanie w ustawianie wyniku zeszłorocznego GP Singapuru. FIA również stwierdziło że były szef zespołu Flavio Briatore otrzymuje karę dożywotniej dyskwalifikacji ze wszystkich organizowanych przez FIA serii , kara obejmuje również wszystkie osoby związane z nim.

Były dyrektor inżynierów Pat Symonds otrzymuje karę pięcioletniego zawieszenia we wszystkich sankcjonowanych przez FIA motorsportach

Chociaż FIA uważała, że Renault musi zostać wykluczone z mistrzostw świata F1, zadecydowano o wprowadzeniu zawieszonej kary, ponieważ Renault przyznało się do swojej winy i podjęło działania przeciwko ludziom, który byli włączeni w tą aferę. Kara zostanie zrelizowana jeśli w okresie do końca sezonu 2011 dopuszczą się kolejnego wykroczenia.

Nelsona Piqueta Jr nie został ukarany, ponieważ Światowa Rada Sportów Motorowych doceniła to, że ujawnił całą aferę. W dochodzeniu wykazano również, że Fernando Alonso nic nie wiedział o całej sprawie dlatego nie można go ukarać.

Renault potwierdziło, że Flavio Briatore i Pat Symonds nie są już członkami zespołu. Renault przeprosiło FIA i cały sport za szkody jakie mogły wyniknąć w związku z ich postępowaniem. Renault zadeklarowało, że wniesie duży wkład do FIA we wszystkich projektach związanych z poprawą bezpieczeństwa na drogach. Zespół pokryje koszty jakie FIA poniosło w trakcie postępowania.

Źródło: WrumWrum

2 komentarze do wpisu „Dyskwalifikacja Renault w zawieszeniu na dwa lata!”

  1. “Chociaż FIA uważała, że Renault musi zostać wykluczone z mistrzostw świata F1, zadecydowano o wprowadzeniu zawieszonej kary, ponieważ Renault przyznało się do swojej winy i podjęło działania przeciwko ludziom, który byli włączeni w tą aferę.”

    A tak na prawdę chodzi o to, że jakby Renault zostało wykluczone to pewno by nie wróciło do F1 i to bylby cios dla FIA.

Możliwość komentowania jest wyłączona.