kia sorento irmscher 1 glowneFirma Kia Motors Polska powiadomiła UOKiK, że niektóre egzemplarze modelu Kia Sportage, Carnival, Carens oraz Sorento mogą ewentualnie mieć usterkę i w związku z tym należy objąć je akcją przywoławczą.

Firma Kia Motors Polska poinformowała, że niektóre egzemplarze modelu Kia Sportage, Carnival, Carens oraz Sorento, które wyprodukowano w Korei Południowej od 20 września do 25 października 2006 roku, mogą ewentualnie mieć usterkę i w związku z tym należy objąć je akcją przywoławczą.

W wyżej wymienionych modelach samochodów marki Kia może ewentualnie dojść do awarii włącznika świateł stopu. Usterka może objawiać się niewłączeniem się świateł stopu po wciśnięciu pedału hamulca lub utrzymywaniem się włączonych świateł po zwolnieniu pedału hamulca. Ponadto możliwe jest ujawnienie się innych usterek:
– zwolnienie blokady w automatycznej skrzyni biegów, uniemożliwiające zmianę biegu w pozycji Park,
– system ESC może ulec wyłączeniu i lampka ESC-Off może się zapalić,
– tempomat może nie ulec dezaktywacji po naciśnięciu pedału hamulca.

Kampanią serwisową na rynku polskim objętych jest 76 samochodów.

Posiadacze pojazdów objętych akcją przywoławczą zostaną indywidualnie powiadomieni o ewentualnej usterce oraz zaproszeni do autoryzowanych serwisów, gdzie zostaną dokonane niezbędne czynności.

Źródło: UOKiK, Samar