A w dalekiej Korei… – Hyundai Sonata

4423952glowneMimo, że oczy całego motoryzacyjnego Świata skierowane są na niemiecki Frankfurt, w Korei Południowej zaprezentowano nowego Hyundaia Sonatę YF.

Mierzący 4,82 m długości, 1,83 m szerokości i 1,47 metra wysokości pojazd, charakteryzuje się łagodnie opadającą linią dachu w stylu coupe. Klient będzie miał do wyboru dziewięć lakierów karoserii. W wyposażeniu opcjonalnym znajdzie się m.in. trzyczęściowy szklany panoramiczny dach i asystent parkowania PGS.

Wnętrze zaoferuje pasażerom ciekawie zaprojektowaną deskę rozdzielczą oraz nowe rodzaje tapicerek w tym skórzanych. Do naszych uszu dotrą dźwięki płynące z zaawansowanego zestawu audio firmy JBL, zintegrowanego z 8-calowym monitorem LCD, przekazującym informacje z systemu telematycznego Mozen Premium Wide Navigation.

Do napędu posłuży benzynowa jednostka Theta II MPi o pojemności dwóch litrów. Silnik generuje moc 165 KM i 202 Nm momentu obrotowego. Producent podaje, że średnie zużycie paliwa to 7,8 litra na 100 km.

W styczniu 2010 roku na rynku pojawi się benzynowa jednostka Theta II z bezpośrednim wtryskiem paliwa GDI o pojemności 2.4 litra. Do przeniesienia napędu w obu przypadkach posłuży, nowa sześciostopniowa automatyczna skrzynia biegów.

Koreańscy klienci mogą już składać zamówienia na Hyundaia Sonatę YF. Podstawowy model kosztuje w przeliczeniu ok. 17,600$. Za najbogatszą wersję trzeba zapłacić ok. 21,450$.

Wideo 1:

Wideo 2:

Wideo 3:

Źródło: WorldCarFans, Carscoop, AutoBlog, YouTube