2010 seat leon cupra r 1 glowneHiszpański koncern zapowiedział, że podczas targów frankfurckich zaprezentuje najmocniejszą odmianę modelu Leon, pod nazwą Cupra R.

Edycję Cupra R rozpoznamy po nowym wzorze pięcioramiennych 19-calowych aluminiowych felg z oponami o rozmiarze 235/35. W felgach zostały ukryte tarcze hamulcowe o rozmiarze 345 mm na przedniej i 286 mm na tylnej osi. Nie obyło się, także bez dyskretnych oznaczeń serii umieszczonych w grillu i na klapie bagażnika.

Standardowe wyposażenie obejmuje systemy ABS i TCS, ESP i EBA oraz elektroniczny samoblokujący mechanizm różnicowy XDS.

Po zajęciu miejsca w fotelach wykończonych szarą Alcantarą, zwrócimy uwagę na skórzaną wielofunkcyjną kierownicę i zestaw aluminiowych nakładek na pedały. Ponadto, kierowca doceni podświetlenie wskaźników, wykorzystujące technologię LED.

Pod maską znajdziemy zmodyfikowaną jednostkę TSI o pojemności dwóch litrów. Dzięki m.in. wysokociśnieniowym wtryskiwaczom paliwa, silnik generuje moc 265 KM. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 6,1 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi 250 km/h. Według producenta średnie zużycie paliwa kształtuje się na poziomie 8,1 litra na 100 km.

Poza tym na rynku holenderskim, dostępna będzie kolekcjonerska wersja Cupra 310 Limited Edition, odznaczająca się mocą 310 KM. Natomiast w Niemczech, będzie można zakupić model Cupra Edition o mocy 286 KM.

Datę rozpoczęcia sprzedaży Seata Leona Cupra R, poznamy w przyszłym miesiącu.

Źródło: Carscoop

2 komentarze
  1. światła z tyłu lepiej wyglądały w modelu przed liftingiem:)

    Jedynie co bym zaczerpnął od tej wersji, to deska rozdzielcza wraz z kierownicą.

Komentowanie zostało wyłączone.