4552597 glowneKrólewska Rodzina Abu Dhabi ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zażyczyła sobie Mercedesa G. Tylko tuner A.R.T podjął się stworzenia modelu AS55K YAAS Edition.

W skład modyfikacji wchodzi przekonstruowany przód z karbonową maską i nowym grillem. Dla rozjaśnienia emirackich nocy zastosowano podwójne biksenonowe reflektory główne w połączeniu z czterema ksenonowymi światłami i czterema światłami przeciwmgielnymi w dolnej części zderzaka. Profil pojazdu jest zdominowany przez ogromne aluminiowe felgi i trzy chromowane końcówki układu wydechowego. Boczne lusterka, klamki drzwi oraz pokrywa koła zapasowego jest wykonana z włókna węglowego, natomiast dodatkowe wloty powietrza i tylny zderzak jest pokryty polerowaną stalą nierdzewną.

Układ hamulcowy został wyposażony w 380 mm nawiercane tarcze z ośmioma tłoczkami z przodu oraz 345 mm perforowane tarcze z czterema tłoczkami na tylnej osi.

Wnętrze jest równie ekskluzywne. Znajdziemy w nim kilka odmian ręcznie szytej skóry w tym welur, skórę nappa i Alcantarę w cynamonowych i antracytowych odcieniach. Dopełnieniem jest deska rozdzielcza wykończona włóknem węglowym. Całość z pewnością robi nieziemskie wrażenie.

Równie wspaniały jest wzmocniony do 620 KM, doładowany mechanicznie silnik V8 o pojemności 5.5 litra.

Niemieckie A.R.T skonstruowało tylko jeden egzemplarz AS55K YAAS Edition.

Źródło: WorldCarFans

3 komentarze
  1. Takie G55 AMG brałbym z całością inwentarza, dlatego felgi to mały “pikuś”. No i ta tabliczka: pełny tytuł rodowy i podpis “Limited Edition 01/01”. Coś pięknego.

  2. i tu widać ze im więcej sie posiada pieniedzy tym mniej ma sie gustu tzn snobizm;/

Komentowanie zostało wyłączone.