7060730 glowneBMW zapowiedziało wprowadzenie do oferty Serii 7, specjalnych modeli High Security, zaprojektowanych dla polityków i ludzi wyższych sfer.

Edycja High Security jest pierwszym pojazdem na świecie, który może pochwalić się certyfikatem BRV2009. Samochód oferuje również ochronę przed najczęściej stosowanymi rodzajami broni. W tym celu opancerzono podwozie i poszycie karoserii. Uszczelniono także wszelkie możliwe szczeliny, aby żadna kula nie przedostała się do wnętrza. Ponadto sześciocentymetrowe szyby zostały wykonane z wielokrotnie laminowanego szkła. Opcjonalne wyposażenie może obejmować zestaw syren i sygnałów świetlnych zainstalowanych w grillu i na dachu.

Ochrona ma do dyspozycji także interkom, alarm antynapadowy, rozbudowany system gaśniczy oraz zasobnik świeżego powietrza, który uwalnia je gdy tylko wykryje obecność gazu. Co ciekawe, w centralnej konsoli może zostać zamontowany uchwyt na karabin maszynowy.

Do napędu służy jedna z dwóch jednostek: 4.4 biturbo V8 o mocy 407 KM w modelu 750 Li oraz 6.0 V12 dysponujący mocą 544 KM w wersji 760 Li. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h, słabszej odmiany trwa 7,9 sekundy. Ta sama czynność dwunastocylindrowemu potworowi zajmuje zaledwie 6,2 sekundy. Prędkość maksymalna obu modeli została elektronicznie ograniczona do 210 km/h.

Źródło: WorldCarFans