ford transit sportvan 1 glowneBrytyjskie przedstawicielstwo Forda rozszerzyło gamę modelową Transita o limitowaną do 80 egzemplarzy wersję SportVan w białym kolorze.

Ponadto, na masce widoczne są dwa niebieskie pasy. W dolnej części zderzaka widoczny jest nowy spojler z okrągłymi światłami przeciwmgielnymi. Pod nadkolami, znalazło się miejsce dla 18-calowych aluminiowy felg obutych w opony o rozmiarze 235/45. Z tyłu dostrzec można dwie chromowane końcówki układu wydechowego.

Wyposażenie wnętrza obejmuje welurową tapicerkę, skórzaną kierownicę i dźwignię zmiany biegów, manualną klimatyzację, radio z CD, tempomat, przyciemnione szyby oraz autoalarm.

Do nap edu służy wysokoprężna jednostka TDCI o pojemności 2.2 litra. Silnik generuje moc 140 KM. Napęd przekazywany jest na przednie koła za pośrednictwem 6-stopniowej manualnej skrzyni biegów.

Ford Transit SportVan kosztuje 22,030 GBP.

Źródło: Carscoop

2 komentarze
 1. Masz rację Halosza.

  http://www.seriouswheels.com/def/Ford-Transit-Supervan-3-SA-1280×960.htm

  http://www.seriouswheels.com/def/Ford-Transit-Supervan-3-RA-1024×768.htm

  Samochód zwie się Ford Transit Supervan 3. Powstał w 1995 roku. W początkowym stadium posiadał centralnie umieszczony silnik Ford-Cosworth “HB F1” o mocy 659 KM.

  Z przyczyn “praktycznych” zamieniono go na motor Ford-Cosworth Pro Sports V6 DOHC o pojemności 2.9 litra. Moc ok. 264 KM. Prędkość maksymalna ok. 240 km/h. 5-biegowa manualna skrzynia firmy Hewland. Napęd na tylne koła. Waga ok. 890 kg.
  Film:
  http://www.youtube.com/watch?v=3mzIU_cHy1Q
  Film 2:
  http://www.youtube.com/watch?v=_Qd5Z0VK5zM

  Dziecięciem będąc robił na mnie piorunujące wrażenie, w szczególności na plakacie bodaj “Motomagazynu”.

Komentowanie zostało wyłączone.