michael schumacher1Michael Schumacher zrezygnował ze swojego powrotu do Formuły 1, co jest następstwem obrażeń szyi jakie odniósł podczas wypadku motocyklowego na początku tego roku.

W oficjalnym komunikacie na swojej stronie poinformował, że nie jest wstanie sprostać wyzwaniom wyścigu zastępując rannego Felipe Massę.

– Naprawdę spróbowałem wszystkiego, aby mój tymczasowy powrót był możliwy, jednak z moim wielkim ubolewaniem stwierdzam, że się nie udało. Nie udało się ograniczyć bólu w szyi, który pojawił się po prywatnych testach F1 w Mugello, nawet jeśli ze strony medycznej robiliśmy wszystko co możliwe.

Schumacher miał wypadek motocyklowy podczas testów superbike’ów w Cartagenie w Hiszpanii 11 lutego.

– Konsekwencje obrażeń spowodowane przez wypadek motocyklowy w lutym w okolicach głowy i szyi okazały się nadal zbyt poważne – dodał Niemiec. – Dlatego moja szyja nie może być poddana ekstremalnym przeciążeniom jakie powoduje Formuła 1. – To są wyniki badań jakie przeprowadziliśmy przez ostatnie dwa tygodnie i końcowe oględziny wczoraj po południu. Ponieważ nie było żadnych popraw po dniu spędzonym w Mugello, zdecydowałem się w krótkim czasie w niedzielę na przeprowadzenie tego kontrolnego badania już wczoraj. Jest mi strasznie przykro wobec chłopaków z Ferrari i kibiców, którzy trzymali za mnie kciuki. Mogę jedynie powtórzyć, że robiłem wszystko, co w mojej mocy. Wszystko co teraz mogę zrobić to trzymać kciuki za cały zespół w kolejnych wyścigach.

Źródło: Wrumwrum.pl