170816e1305ba4e78ebglowneJuż jesienią, w salonach marki Renault, pojawi się nowy, atrakcyjny sedan o nazwie Fluence. Cechami wyróżniającymi ten samochód na tle konkurencji są wyraziste linie nadwozia nadające mu sportowy, mocny charakter, komfortowe wnętrze i wiele użytecznych rozwiązań technologicznych.

Samochód przeznaczony dla amatorów sedanów jest następcą czterodrzwiowego Megane II montowanego na liniach produkcyjnych fabryki Oyak-Renault w Bursie (Turcja). Jego produkcja będzie prowadzona z wykorzystaniem istniejącego zaplecza przemysłowego.

Wymiary nadwozia podnoszące komfort pasażerów:
• długość 4 620 mm, szerokość 1 809 mm, wysokość 1 479 mm, rozstaw osi 2 702 mm;
• pojemność bagażnika 530 dm3;
• szerokość nad podłokietnikami z przodu 1 480 mm i 1 475 mm z tyłu, znacznie większa niż w samochodach będących głównymi konkurentami nowego modelu Renault.

Ergonomiczne miejsce kierowcy:
• łagodne kształty deski rozdzielczej i umieszczone pod ręką elementy sterujące nawigacji satelitarnej, klimatyzacji, radioodtwarzacza i telefonu (pod kierownicą) oraz regulatora-ogranicznika prędkości;
• liczne możliwości ustawienia wygodnej pozycji za kierownicą, w tym regulacja wysokości fotela w zakresie +/- 35 mm, położenia wzdłużnego fotela w zakresie 240 mm oraz regulacja wysokości i głębokości kierownicy.

Wygodne i obszerne wnętrze:
• szeroka i komfortowa tylna kanapa, składana w układzie 1/3 – 2/3;
• schowki o objętości przekraczającej 23 litry rozmieszczone w całej kabinie, wśród nich oświetlony i chłodzony schowek w desce rozdzielczej o pojemności 9 litrów, schowek w konsoli centralnej – 2,2 litra;
• klimatyzacja w wyposażeniu seryjnym już w podstawowej wersji samochodu, z niezależnymi nawiewami na przednie i tylne miejsca oraz oferta dwustrefowej klimatyzacji automatycznej.

Wysokiej klasy wyposażenie i wiele nowoczesnych rozwiązań technologicznych, przydatnych w eksploatacji pojazdu:
• karta Renault Hands Free z funkcją zamykania drzwi po oddaleniu się kierowcy od samochodu;
• nowy system wbudowanej nawigacji satelitarnej Carminat TomTom w cenie poniżej 500 EUR (w Polsce 1 990 złotych);
• bogata oferta radioodtwarzaczy, a wśród nich urządzenie najwyższej klasy 3D Sound by Arkamys, zestaw głośnomówiący do telefonu Bluetooth oraz złącze cyfrowe Plug & Music.

Połączenie wysokiego komfortu jazdy z pewnym zachowaniem na drodze oraz oszczędne i mocne silniki:
• skutecznie działający układ jezdny zapewniający jednocześnie wygodę i przyjemność prowadzenia samochodu;
• szeroka oferta silników, w tym 4 wersje benzynowe i 5 silników wysokoprężnych Renault eco² (dostępne w zależności od kraju).

Założenia konstrukcyjne spełniające oczekiwania najbardziej wymagających klientów:
• bezpieczeństwo na najwyższym poziomie na każdym z rynków sprzedaży samochodu dzięki pełnej ofercie wyposażenia (ABS ze wspomaganiem nagłego hamowania w wyposażeniu seryjnym, ESC, do 6 poduszek powietrznych, napinacz i ogranicznik napięcia pasa bezpieczeństwa z 3-punktowym mocowaniem, regulator-ogranicznik prędkości);
• niezawodność i trwałość sprawdzone w najostrzejszych testach wytrzymałości, co gwarantuje wysoką jakość nawet w trudnych warunkach drogowych, występujących w niektórych krajach.

Zobowiązanie w dziedzinie ochrony środowiska:
• wszystkie silniki wysokoprężne oferowane w Renault Fluence emitują 119 g CO2/km i uzyskały znak Renault eco²;
• w 2011 roku pojawi się wersja z napędem w 100% elektrycznym, stanowiąca kolejny etap w rozwoju samochodów Renault. Jest to najlepszy dowód na to, że zamiłowanie do samochodów, komfort oraz przestrzeń są do pogodzenia z ochroną środowiska.

Wideo:

Źródło: Renault, Samar, AutoBlog

3 komentarze
  1. Jakiś taki… turecki. Tam z pewnością stanie się hitem sprzedaży. W Polsce może się przyjąć, choć wiele zależy od dobrze skalkulowanej ceny.
    Osobiście mówię nie temu autu. Może i ciekawa stylistyka, lecz dla mnie ociężała i po raz kolejny użyję określenia… turecka.

  2. Dokładnie, auta sprawia wrażenie ociężałego szczególnie przez te długie drzwi i nisko umiesczone klamki. Nawet oglądając nowy model Renault można stwierdzić, że najpierw powstały cięzki i masywny środek a dopiero potem “doklejono” przód i tył. Dodatkowo małe koła jeszcze pardziej pogarszają sytuację. Wygląd oceniłbym na 3. To i tak dobrze, bo są brzydsze samochody u niektórych konkurencyjnych marek.

Komentowanie zostało wyłączone.