Modyfikacje ze smakiem – Lincoln Continental

linc 18 glowneOglądając przygody Jamesa Bonda w filmie Goldfinger, pewnie nie raz marzyliście, aby stać się posiadaczami Lincolna Continentala. Teraz macie okazję…

Znaleziony na amerykańskim portalu aukcyjnym eBay, egzemplarz pochodzi z 1964 roku. Opuszczając kalifornijski zakład Walker Autoworks, samochód został wyposażony w regulowane zawieszenie firmy Air Ride Technologies. W oczy rzucają się, także piękne 15-calowe aluminiowe felgi z oponami 225/70 z przodu i 270/60 na tylnej osi. Dopełnieniem całości jest wyjątkowy lakier Cherry Black firmy PPG.

Wykonane w California Customs wnętrze, oferuje pasażerom skórzaną białą tapicerkę.

Do napędu służy powiększony do siedmiu litrów, silnik V8 z serii Windsor Forda. Dzięki m.in. mechanicznej sprężarce firmy Procharger, motor generuje moc 723 KM. Napęd przekazywany jest na tylne koła za pośrednictwem automatycznej skrzyni AOD firmy Ford.

Właściciel chwali się, że zainwestował w restaurację pojazdu ponad 120,000$. Aktualna cena to 30,000$ lecz nie jest ona wiążąca.

Źródło: AutoBlog, eBay

5 komentarzy do wpisu „Modyfikacje ze smakiem – Lincoln Continental”

  1. Ojj… żadnych Snoop Dogów ani innych raperów. Dla mnie ta „gleba” to już stanowczo za dużo :D. Ale fakt faktem prezentuje się idealnie, szczególnie na pierwszym zdjęciu.

Możliwość komentowania jest wyłączona.