new kia venga   front 27284glowneJako pierwsi w Polsce informujemy, że podczas wrześniowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie koncern Kia Motors Corporation zaprezentuje produkcyjny model Venga, który do tej pory znany był pod kryptonimem Kia No 3.

Nazwa Venga pochodzi od hiszpańskiego czasownika “venir”, czyli “przybyć,” co według projektantów Kia stanowi zaproszenie do przemieszczania się z jednego miejsca do drugiego.

Najnowszy crossover koreańskiego producenta został zaprojektowany i wyprodukowany w Europie. Mimo kompaktowych wymiarów nadwozia (4 068 mm długości) samochód otrzymał ponadprzeciętnie duży rozstaw osi (2 615 mm), który pozwala na zwiększenie przestrzeni w kabinie pasażerskiej.

Venga będzie oferowana wyłącznie na rynkach europejskich, gdzie klienci otrzymają do wyboru dwa silniki benzynowe 1.4- i 1.6-litra i dwie jednostki wysokoprężne o tych samych pojemnościach. We wszystkich wersjach znajdzie się system ISG (Idle Start&Stop). Ponadto, najnowsza Kia zostanie wyposażona w składane asymetrycznie (60/40) i przesuwane tylne siedzenia, które po złożeniu w podłogę stworzą zupełnie płaską przestrzeń ładunkową. Niektóre wersje wyposażeniowe otrzymają także otwierane i uchylane panoramiczne okno dachowe.

Oficjalna premiera modelu Venga odbędzie się 15 września o godzinie 13.00 podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie.

Źródło: Kia, Mototarget