1287837 glowneSpecjalista w modyfikowaniu amerykańskich pojazdów, niemiecki GeigerCars wziął na warsztat Chevroleta Camaro, tworząc wersję SS Kompressor.

Dzięki delikatnym zmianom w postaci kutych czarnych 22-calowych aluminiowych felg z oponami o rozmiarze 265/30 z przodu i 295/25 na tylnej osi, nie została zaburzona piękna linia muskularnego nadwozia.

Elementy zawieszenia obejmują zestaw coilover i regulowane belki przeciwwychyłowe. Układ hamulcowy został wzmocniony poprzez 380 mm tarcze z sześcioma tłoczkami z przodu i 355 milimetrowe tarcze i cztery tłoczki z tyłu. Układ wydechowy został wykonany ze stali nierdzewnej, a sportowe sprzęgło zawiera dwie tarcze.

Do napędu służy jednostka napędowa V8 o pojemności 6.2 litra. Wyposażony w mechaniczną sprężarkę silnik, generuje moc 568 KM oraz moment obrotowy równy 799 Nm. Przyspieszenie ze startu zatrzymanego do 100 km/h zajmuje mniej niż 5 sekund. Wskazówka prędkościomierza kończy swój bieg po przekroczeniu wartości 314 km/h.

Źródło: WorldCarFans

2 komentarze
  1. Widzę, że ostatnio w tuningowym światku dominuje czerń. Jesli nie w formie czarnego lakieru to przynajmniej w postaci czarnych felg. Trochę mdli mnie to wszystko, juz zdązyło sie znudzić. Czekamy na nowe, innowacyjne propozycje tunerów.

  2. Czego by nie mówić o czarnym wykończeniu, to jest o niebo ładniejsze od białego lakieru i felg. A opisywane Camaro wygląda naprawdę “rasowo”.

Komentowanie zostało wyłączone.