BMW X6 Active Hybrid nadjeżdża

p90050151 highres 1280Amerykański oddział BMW zakomunikował, że w czwartym kwartale 2009 roku do tamtejszych salonów trafi ekologiczny model X6 Active Hybrid.

Wyróżnikiem ekologicznej wersji jest specjalny jasnoniebieski odcień lakieru Bluewater Metallic i delikatnie przemodelowana maska. W oczy rzuca się także nowy wzór 20-calowych aluminiowych felg Aero.

Nastawy zawieszeń zostały opracowane specjalnie na potrzeby Active Hybrid. Ponadto, zostały użyte ultralekkie tarcze hamulcowe o średnicy 380 mm z przodu i 345 mm na tylnej osi.

Do napędu służy benzynowa jednostka V8 bi-turbo o pojemności 4.4 litra, zespolona z dwoma silnikami elektrycznymi, otrzymującymi energię z zestawu niklowo-wodorkowych baterii. Maksymalna moc zestawu to 480 KM. Natomiast moment obrotowy osiąga poziom 780 Nm. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 5,6 sekundy. Do prędkości 60 km/h samochód porusza się za pomocą silników elektrycznych, powyżej tej wartości włącza się agregat spalinowy. Prędkość maksymalna została elektronicznie ograniczona do 210 km/h. Producent obiecuje średnie zużycie paliwa na poziomie ok. 8,4 litra na 100 km. Dzięki systemowi odzyskiwania energii podczas hamowania, emisja dwutlenku węgla to 231 g/km. Napęd przekazywany jest stale na cztery koła (xDrive) za pomocą 7-stopniowej elektrycznej bezstopniowej skrzyni biegów ECVT. Skrzynia posiada dwie fazy pracy: jazda z niskimi prędkościami w trybie Stop-and-Go oraz wysokimi „normalnymi” prędkościami.

Oficjalna prezentacja BMW X6 Active Hybrid nastąpi podczas Frankfurt Motor Show we wrześniu.

Źródło: AutoBlog, Carscoop