honda accord type s 4 glowneHonda rozszerzyła gamę jednostek napędowych w pseudo sportowym modelu Accord Type S. Po Dieslu przyszedł czas na wersję benzynową.

Zmiany zewnętrzne zostały ograniczone do czarnego chromowanego grilla i delikatnie przemodelowanych zderzaków. Pod nadkolami znalazło się miejsce dla 18-calowych aluminiowych felg o nowym wzorze.

Po zajęciu miejsca w skórzano-materiałowych fotelach, zwrócimy uwagę na dźwignię zmiany biegów pokrytą aluminium i skórą. Kierowca doceni, także zestaw aluminiowych nakładek na pedały i podnóżek.

Źródło napędu stanowi czterocylindrowa benzynowa jednostka o pojemności 2.4 litra. Silnik generuje moc 201 KM. Napęd przekazywany jest za pośrednictwem 6-stopniowej manualnej lub opcjonalnej automatycznej skrzyni biegów.

Na niemieckim rynku, sprzedaż Hondy Accord Type S 2.4 zostanie ograniczona do 900 egzemplarzy. Podstawowa cena wynosi 32,000€.

Źródło: Carscoop

5 komentarzy
 1. Tak to jest jak piszący “artykuł” ma pojęcie o motoryzacji niewiele większe od zera i tłumaczy notki prasowe żywcem z zagranicznych stron. Type-S z silnikiem benzynowym już dawno była w ofercie polskiego dealera Hondy. Pozdrawiam “redaktora”

 2. xyz – nie rozumiem Cie:) Gdzie tu jest napisane, że w Polsce to pierwszy model Type-S?

  Czytanie ze zrozumieniem:) –

  “Na niemieckim rynku, sprzedaż Hondy Accord Type S 2.4 zostanie ograniczona do 900 egzemplarzy. Podstawowa cena wynosi 32,000€”

  Pozdrawiam,

 3. – Gdybym miał polegać tylko na polskich źródłach… to newsy ukazywałyby się raz na 2-3 dni.
  – Poproszę o dowody na poparcie tezy o tłumaczeniu “żywcem” słowo w słowo.
  – Honda Accord 2.4 Type S istotnie znajduje się w ofercie polskiego importera, ale… tekst jest o rynku niemieckim.
  A za pozdrowienia serdecznie dziękuję.

Komentowanie zostało wyłączone.