1078267 glowneZ okazji piętnastej rocznicy powstania National Corvette Museum, przygotowano niespodziankę. Egzemplarz Corvette Grand Sport pod nazwą NCM Edition.

Edycja NCM wyróżnia się białym lakierem Artic z czarno-czerwonymi dodatkami w postaci pasów. Ponadto klosze reflektorów zostały przyciemnione. W oczy rzucają się także chromowane aluminiowe felgi. Na klapie bagażnika umieszczony został spojler, pochodzący modelu ZR1. Usłyszeć można również dwufazowy układ wydechowy.

Po zajęciu miejsca w dwukolorowych skórzanych fotelach, zwrócimy uwagę na dotykowy panel zestawu nawigacji satelitarnej z systemem audio.

Źródło napędu stanowi jednostka LS3 V8 o pojemności 6.2 litra. Silnik generuje moc 436 KM. Maksymalny moment obrotowy to 575 Nm. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 4 sekundy. Według producenta średnie zużycie paliwa, mieści się w granicach dziewięciu litrów na 100 km. Napęd przekazywany jest na tylne koła za pośrednictwem 6-przełożeniowej manualnej skrzyni biegów.

Kulminacją obchodów 15-lecia Narodowego Muzeum Corvetty, będzie licytacja Vette Grand Sport NCM Edition, która odbędzie się szóstego września.

Źródło: WorldCarFans