Rocznica lądowania na Księżycu

chevy captiva moonlander 1 glowneW dniu dzisiejszym przypada czterdziesta rocznica lądowania na Księżycu. Z tej okazji Chevrolet wraz z firmą Fahrmitgas, wyprodukował limitowaną edycję Captivy.

Seria Moonlander charakteryzuje się białym lakierem z czarnymi dodatkami i grafikami przypominającymi te z Apollo 11. W oczy rzucają się również białe 20-calowe aluminiowe felgi obute w opony o rozmiarze 245/20. Ponadto tylne szyby wykonane zostały z posrebrzanego szkła.

Zawieszenie uległo obniżeniu o 35 mm.

Wewnętrzne modyfikacje ograniczono do okolicznościowej tabliczki z kolejnym numerem, znajdującej się na konsoli centralnej. W standardowym wyposażeniu znajdziemy również iPoda i figurkę astronauty.

Gamę jednostek napędowych stanowią dwa benzynowe motory. Czterocylindrowy o pojemności 2.4 litra i mocy 136 KM. Napęd przekazywany jest na przednie koła. Mocniejszy agregat dysponuje mocą 230 KM generowaną przez jednostkę 3.2 V6. Napęd tej wersji rozdzielany jest na cztery koła. Obie odmiany zasilane są gazem LPG, którego instalacje dostarcza firma Fahrmitgas.

Liczba egzemplarzy Chevroleta Captivy Moonlander została ograniczona do 40. Podstawowa cena modelu 2.4 wynosi 25,590€.

Źródło: Carscoop