peugeot 207 99 1 glowneW pogoni za “niewdzięcznymi” emisjami spalin, producenci prześcigają się w budowie ekologicznych pojazdów. Najnowszym jest Peugeot 207 Ecomotique emitujący 99 g/km CO2.

Bazująca na odświeżonym 207, edycja Ecomotique przeszła serię zabiegów „odchudzających”. Obniżono przedni zderzak i ulepszono wlot powietrza. Ponadto zastosowano ultralekkie 15-calowe felgi z oponami o niskim oporze toczenia, marki Michelin o rozmiarze 185/65. Z tyłu zwraca uwagę dwuczęściowy spojler umieszczony na dachu.

Poza tym zawieszenie uległo obniżeniu o 5 mm. Dzięki tym zabiegom, zmniejszył się współczynnik oporu powietrza, który wynosi obecnie Cx=0,27.

Źródło napędu stanowi wysokoprężna jednostka HDI o pojemności 1.6 litra. Zmodyfikowane oprogramowanie i wymiennik ciepła zaworu EGR, sprawiają że silnik generuje moc 90 KM. Peugeot obiecuje średnie zużycie oleju napędowego na poziomie 3,8 litra na 100 km.

Peugeot 207 Ecomotique wjedzie do brytyjskich salonów w październiku tego roku. Podstawowa cena będzie wynosiła 12,995 GBP.

Źródło: Carscoop

2 komentarze

Komentowanie zostało wyłączone.