carlsson mercedes gl rs 2 glowneNiemieckie studio tuningowe Carlsson przedstawiło zestaw aerodynamiczny i wzmacniający pod nazwą RS, dedykowany Mercedesowi GL 500.

Bazująca na modelu GL 500, edycja RS charakteryzuje się odmienionym przodem z grillem wykonanym z polerowanej stali nierdzewnej. Na masce pojawiły się dwa „garby”. W nowym spojlerze znalazło się miejsce dla LED-owych świateł dziennych , powyżej których znajdują się cztery okrągłe reflektory przeciwmgielne. W oczy rzuca się również oryginalny wzór jedenastoramiennych 22-calowych aluminiowych felg 1/11 Evo Brilliant Edition z oponami Dunlop o rozmiarze 295/35. W tylnej części dostrzec można dwie owalne końcówki układu wydechowego zintegrowane z nowym zderzakiem.

Dzięki inteligentnemu systemowi C-Tronic Suspension zawieszenie nie tylko ulega obniżeniu o 30 mm, ale także rozpoznaje charakterystykę drogi i do niej dopasowuje nastawienia sprężyn i amortyzatorów.

Źródło napędu stanowi zmodyfikowana benzynowa jednostka V8 o pojemności 5.5 litra. Silnik generuje obecnie 435 KM przy 6000 obr./min. Maksymalny moment obrotowy wzrósł do 600 Nm.

Pełny pakiet Carlsson przeznaczony do Mercedesa GL kosztuje 20,212€.

Źródło: ZerCustoms

1 komentarz

Komentowanie zostało wyłączone.