2010 acura mdx 23 glowneW 2010 rok Acura zamierza wejść z odświeżoną gamą modelową. Drugim po RDX zrestylizowanym pojazdem jest siedmiomiejscowy model MDX 2010MY.

Edycja 2010 charakteryzuje się przemodelowanym przodem z nowym zderzakiem i firmowym grillem. Nowy jest także wzór siedmioramiennych 19-calowych aluminiowych felg. Z tyłu zwracają uwagę dwie końcówki układu wydechowego i zmodyfikowane klosze lamp z jaśniejszym odcieniem LED-owych świateł.

Wyposażenie wnętrza obejmie 8-calowy monitor VGA wyświetlający informacje z nawigacji satelitarnej z funkcjami omijania korków i przekazywania prognozy pogody w czasie rzeczywistym. Udoskonalona kamera cofania, pozwala kierowcy obserwować teren z trzech różnych ujęć. Podczas długich podróży pasażerowie będą mogli skorzystać z wyrafinowanego systemu audio i zestawu multimedialnego.

Źródło napędu stanowi benzynowa jednostka V6 VTEC o pojemności 3.7 litra. Silnik generuje noc 300 KM oraz moment obrotowy równy 366 Nm. Napęd jest przekazywany za pośrednictwem 6-stopniowej automatycznej skrzyni biegów.

Acura MDX 2010 trafi do amerykańskich salonów we wrześniu tego roku.

Źródło: Carscoop