lancia hyena 12 glowneKiedy w latach 90-tych Lancia Delta Integrale przechodziła na rajdową emeryturę, Zagato i holenderski diler Lancii Paul Coot postanowili stworzyć Coupe…

Zaprojektowany w 1990 roku przez Marco Pedracini model, zadebiutował w 1992 roku na targach w Brukseli. W planach konstruktorów było wykonanie 500 egzemplarzy Hyeny. Jednak z fiatowską dokładnością, światło dzienne ujrzały tylko 24 sztuki. Stylistyka pojazdu nie każdemu przypadnie do gustu. Mamy tu do czynienia z połączeniem różnych stylów. Przód z małymi kwadratowymi reflektorami, przypomina Alfę Romeo SZ. Ostro opadający tył jest nie do pomylenia z żadnym innym.

Pod maską drzemie 250 KM generowane przez turbodoładowany silnik o pojemności dwóch litrów. Hyena jest o 200 kg lżejsza od pięciodrzwiowej Delty. Dzięki temu 3,99 metrowe auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w ciągu 5,4 sekundy. Napęd przekazywany jest stale na cztery koła za pośrednictwem legendarnego systemu Lancii.

Żółty egzemplarz został wypatrzony w Rotterdamie. Natomiast czerwona Lancia Hyena jest do kupienia w Wielkiej Brytanii za kwotę 105,995 GBP, co w przeliczeniu daje 124,000€.

Źródło: Carscoop, Autogespot, Wikipedia

3 komentarze
  1. Rzeczywiście. Po coupe na bazie TEJ Delty Integrale można było oczekiwać dużo więcej. A i Zagato nie postarał się za bardzo. Nazwa wydaje się adekwatna do wyglądu.

Komentowanie zostało wyłączone.