mini jcw world championship 50 2 glowneZ okazji 50 rocznicy zdobycia przez zespół Cooper i Jacka Brabhama Mistrzostwa Świata w F1 , zaprezentowano model JCW World Championship 50.

Wyjątkowe Mini charakteryzuje się specjalnym zielonym kolorem Connaught Green, nawiązującym do wyścigowej ery lat pięćdziesiątych. W oczy rzuca się także biały dach i pasy biegnące wzdłuż karbonowej maski. Z boku dostrzeżemy obudowy lusterek wykonane z włókna węglowego oraz 17-calowe aluminiowe felgi pokryte czarnym lakierem Jet Black. W tylnej części nadwozia dominują wkomponowane w dyfuzor dwie końcówki układu wydechowego. Nie obyło się także bez dyskretnych oznaczeń serii w tym tabliczki z kolejnym numerem egzemplarza.

Po zajęciu miejsca w czarnych skórzanych fotelach zwrócimy uwagę na kierownicę pokrytą Alcantarą oraz deskę rozdzielczą wykończoną czerwoną skórą. Również i tu odnajdziemy okolicznościowe loga i emblematy.

Źródło napędu stanowi turbodoładowana jednostka o pojemności 1.6 litra. Silnik generuje moc 211 KM. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 6,5 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 238 km/h.

Wyprodukowanych zostanie 250 sztuk Mini JCW World Championship 50.

Źródło: Carscoop

2 komentarze
  1. Pięknie sa te “miniaki”, ostatnio coraz czesciej prezentuje coraz to ciekawsze edycje limitowane, a swoja droga to ciekawe ile juz powstało limitowanych serii tego ciekawego autka??? 😀

Komentowanie zostało wyłączone.