Tuning fabryczny – Nismo 370Z

nismo nissan 370z 5 glowneFabryczny tuner Nissana, Nismo zaprezentował na rodzimym rynku model 370Z. Co ciekawe to Stany Zjednoczone są pierwszym krajem, w którym pojawiła się Zetka.

Podobnie jak amerykańska odmiana, 370Z posiada minimalnie wydłużony nos. Z boku w oczy rzucają się nowe progi oraz pięcioramienne 19-calowe aluminiowe felgi z oponami 245/40 z przodu i 375/35 na tylnej osi. W tylnej części nadwozia dominuje ogromne skrzydło umieszczone na klapie bagażnika, a także dwie chromowane końcówki układu wydechowego. W standardowym wyposażeniu znajduje się również usztywnione zawieszenie i wzmocniony układ hamulcowy.

Po zajęciu miejsca w sportowych fotelach dostrzec można specjalne wskaźniki Nismo oraz aluminiowe dodatki. Ponadto na fotelach, kierownicy, dźwigni zmiany biegów i hamulca ręcznego zwrócimy uwagę na skórzane wykończenie z czerwoną nicią.

Do napędu służy zmodyfikowana jednostka V6 VVEL o pojemności 3.7 litra. Silnik generuje moc 350 KM. Napęd przekazywany jest na koła tylne za pośrednictwem 6-biegowej manualnej lub 7-przełożeniowej automatycznej skrzyni biegów.

Podstawowa edycja Nismo 370Z kosztuje w Japonii 51,400$. Za model wyposażony w automatyczną skrzynię musimy zapłacić 52,500$.

Źródło: Carscoop