2139921 glowneNiemiecki tuner Hamann Motorsport przedstawił bazujący na Mercedesie G55 AMG, model Typhoon w iście ekstremalnym, amerykańskim stylu.

Model Typhoon rozpoznamy po masywnym grillu z nowym spojlerem, w którym znalazło się miejsce dla świateł do jazdy dziennej. Z boku dostrzeżemy sześć końcówek układu wydechowego oraz kute czarne 24-calowe aluminiowe felgi. Dodatkowo obudowy lusterek, klamki drzwi i wloty powietrza w nadkolach, wykonane zostały z włókna węglowego. W tylnej części nadwozia zwraca uwagę ogromny dyfuzor oraz spojler dachowy.

Zajmując miejsce w fotelach pokrytych czerwonym welurem, spostrzeżemy sportową kierownicę Hamann, aluminiowe nakładki na pedały i 24-częściowy karbonowy pakiet dodatków.

Źródło napędu stanowi zmodyfikowana jednostka V8 o pojemności 5.5 litra. Dzięki zestawowi wzmacniającemu HM600 silnik generuje moc 600 KM oraz moment obrotowy równy 782 Nm. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa zaledwie 5,1 sekundy. Prędkość maksymalna osiąga wartość 261 km/h. Napęd przekazywany jest stale na cztery koła za pośrednictwem 5-biegowej automatycznej skrzyni z własną chłodnicą oleju.

Cena Hamann Typhoon nie została ujawniona.

Źródło: WorldCarFans

4 komentarze
  1. Gelendewagen jak najbardziej tak, ale nie tak udziwnione. Uważam że Hamann sprofanował trzydziestoletnią historię klasy G.

Komentowanie zostało wyłączone.