mercedes c class special 7 glowneNiemiecki koncern opublikował zdjęcia oraz informacje, dotyczące limitowanej edycji klasy C pod nazwą Special Edition. Kolekcjonerski model bazuje na linii Avantarge.

Wersję SE rozpoznamy po specjalnie wyselekcjonowanych lakierach: czarnym Obsidian, srebrnym Palladium, srebrnym Iridium, białym Calcite oraz nowym szarym Indium. Poza tym grill pokryty został matowo-srebrnym lakierem, a klosze biksenonowych reflektorów zostały przyciemnione. W zderzaku znalazło się miejsce dla świateł przeciwmgielnych z chromowanymi obwódkami. Z boku dostrzec można lakierowany na czarno słupek B i pięcioramienne 17-calowe aluminiowe felgi z oponami o rozmiarze 235/60 z przodu oraz 255/55 na tylnej osi. W wyposażeniu opcjonalnym, znalazły się siedmioramienne 16-calowe felgi z oponami 205/55.

Po zajęciu miejsca w dwukolorowych fotelach wykończonych skórzaną tapicerką ARTICO, zwrócimy uwagę na wielofunkcyjną kierownicę oraz czarną deskę rozdzielczą z beżowym tunelem środkowym.

Linia Special Edition dostępna jest w wersji sedan jak i kombi. Podstawowa różnica cenowa w zależności od silnika, między modelem Avantarge a SE wynosi 2,689€.

Źródło: Carscoop