hummer 9374Amerykański koncern General Motors prowadzi zaawansowane rozmowy z chińską firmą Tengzhong w sprawie sprzedaży marki samochodów Hummer. Dzięki tej transakcji uda się prawdopodobnie uratować za Oceanem ponad 3 tys. etatów.

Amerykański koncern General Motors prowadzi zaawansowane rozmowy z chińską firmą Sichuan Tengzhong Heavy Industrial Machinery (Tengzhong) w sprawie sprzedaży marki samochodów Hummer. Plany zakładają m.in. rozbudowę gamy modelowo-produktowej oraz utrzymanie sieci dealerskiej za Oceanem w dotychczasowym kształcie.

Informacja na temat negocjacji prowadzonych z chińską spółką została podana do wiadomości zaledwie dzień po komunikacie General Motors, który poinformował o złożeniu dobrowolnego wniosku o reorganizację firmy na podstawie Rozdziału 11 Kodeksu o Bankructwie, obowiązującego w USA (patrz link poniżej). Poszukiwanie chętnego na markę Hummer trwało prawie rok.

W roku ubiegłym sprzedaż aut marki Hummer w USA wyniosła prawie 27,5 tys. egzemplarzy, czyli około 50% mniej niż w 2007.

Źródło: Samar, General Motors, fot: gotbroken.com