Aston Martin Rapide – zdjęcia wersji produkcyjnej bez kamuflażu!

aston martin rapide 2glowneOto pierwsze zdjęcia Astona Martina Rapide w wersji produkcyjnej bez jakiegokolwiek kamuflażu. Co ciekawe, samochód został sfotografowany na publicznym parkingu przez czytelnika magazynu Car Magazine.

Wszystko wskazuje zatem na to, że czterodrzwiowy Aston jest już gotowy do oficjalnej premiery podczas tegorocznego Salonu Samochodowego we Frankfurcie.

Pod maską znajdzie się 6-litrowy silnik V12 o mocy 470 KM i maksymalnym momencie obrotowym 600 Nm. Moc przenoszona będzie za pośrednictwem przekładni Touchtronic, która według przedstawicieli firmy zachwyca szybkością i precyzją zmiany przełożeń. Oficjalne dane dotyczące osiągów nie zostały jeszcze podane. Można jedynie przypuszczać, że przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmie około 4,5 sekundy, a prędkość maksymalna będzie oscylowała w okolicach 290 km/h.

Rapide powstanie na płycie podłogowej modelu DB9 o rozstawie osi wydłużonym o 255 mm, dzięki czemu w kabinie pasażerskiej nie zabraknie miejsca dla osób siedzących na tylnej kanapie. Co więcej, zwiększenie wysokości nadwozia o 63 mm pozwoliło na wygospodarowanie większej przestrzeni nad głowami siedzących z tyłu.

Produkcja Rapide rozpocznie się pod koniec roku, a pierwsze egzemplarze trafią do klientów w 2010 roku. Bezpośrednimi konkurentami modelu Rapide będą Porsche Panamera, Audi A7 i Mercedes CLS. Ceny z pewnością przekroczą 200 000 dolarów.

Źródło: Carscoop, Mototarget