carscoop fordkuga 107 27838Firma Ford Polska powiadomiła Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre samochody marki Ford, wyposażone w silnik Diesla 2.0 Duratorq, mogą ewentualnie mieć usterkę i w związku z tym należy skierować je do serwisu. W sumie chodzi o 1 438 aut.

Niektóre egzemplarze następujących modeli marki Ford, wyposażone w silnik Diesla 2.0 Duratorq, mogą ewentualnie mieć usterkę i w związku z tym należy skierować je do serwisu:
– Focus
– Focus kabriolet
– C-Max
– Kuga
– Mondeo
– S-Max

Jak poinformował importer, w niektórych egzemplarzach podanych wyżej modeli (wyprodukowanE w okresie od 1 listopada 2008 do 12 marca 2009) mogą ewentualnie występować nieprawidłowości w działaniu pompy podciśnienia układu hamulcowego, co może objawiać się twardością pedału hamulca oraz wydłużeniem drogi hamowania.

Firma Ford Polska poinformowała, że posiadacze pojazdów objętych kampanią zostali indywidualnie powiadomieni o ryzyku oraz zaproszeni do autoryzowanych serwisów, gdzie na koszt przedsiębiorcy zamontowane zostaną zmodyfikowane części w układzie hamulcowym.

Źródło: UOKiK, Samar, fot: mototarget