iacocca silver mustang 3Z okazji 45 urodzin Mustanga, Lee Iacocca wraz ze stylistą Michaelem Leone i firmą Gaffoglio Family Metalcrafters, zaprezentowali model 2009 1/2 Iacocca Silver Edition.

Bazująca na aktualnym modelu kolekcjonerska edycja, charakteryzuje się srebrnym kolorem oraz łagodnie opadającym tyłem w stylu fastback. Z przodu zwracają uwagę dwa głęboko osadzone reflektory. Oryginalny jest także wzór pięcioramiennych 20-calowych aluminiowych felg Iacocca Design Chrome z oponami Goodyear Eagle RSA o rozmiarze 245/45. Nie obyło się bez gustownych oznaczeń serii w tym na masce oraz klapie bagażnika. Wyposażenie standardowe obejmuje zestaw Ford Racing Handling Package, w skład którego wchodzą nowe sprężyny i amortyzatory. Opcjonalny pakiet Ford Racing Brake Package zawiera wentylowane tarcze hamulcowe o średnicy 355 mm.

Po zajęciu miejsca w fotelach pokrytych skórzaną tapicerką Iacocca Diamond Design, dostrzeżemy skórzaną kierownicę. O odpowiedni klimat dba automatyczna klimatyzacja. Również i tu odnajdziemy wiele okolicznościowych emblematów w tym tabliczkę z kolejnym numerem.

Do napędu służy jednostka V8 o pojemności 4.6 litra. Silnik generuje moc 320 KM. Ponadto dostępny jest motor 4.6 V8 doładowany kompresorem. W tym wypadku moc maksymalna wzrasta do 400 KM. Napęd obu odmian przekazywany jest na koła tylne za pośrednictwem 5-biegowej manualnej skrzyni.

Produkcja 2009 1/2 Iacocca Silver Edition Mustang zostanie ograniczona do 45 sztuk. Wszystkie egzemplarze zostaną sprzedane w południowokalifornijskiej sieci dilerskiej Ford Galpin.

Źródło: Carscoop