Z Hiszpanii do Niemiec na jednym baku paliwa

ibiza 9889743 glowneZnany specjalista od jazdy ekonomicznej na długich dystansach odbył modelem SEAT Ibiza Ecomotive liczącą 1 345 km trasę z Hiszpanii do Niemiec na jednym baku paliwa. Średnie spalanie wyniosło 2,9 litra na 100 km.

Gerhard Plattner, specjalista od jazdy ekonomicznej na długich dystansach założył się, że uda mu się odbyć modelem Ibiza Ecomotive 1.4 podróż z hiszpańskiego Martorell, gdzie mieści się fabryka SEAT, do Frankfurtu nad Menem na jednym baku paliwa (dystans 1 345 km).

Gerhard Plattner zrealizował swój plan, a na trasie z Hiszpanii do Niemiec śmiałek uzyskał średnie spalanie na poziomie 2,91 litra na 100 km.

Będący w stanie rozwinąć maksymalną prędkość 177 km/h i dysponujący silnikiem wysokoprężnym 1.4 o mocy 80 KM model SEAT Ibiza Ecomotive ma według oficjalnych danych producenta średnie spalanie paliwa na poziomie 3,7 l/100 km (emisja CO2 to 98 g/km). Do baku samochodu można wlać maksymalnie 45 litrów oleju napędowego.

Jako że Gerhard Plattner wygrał zakład, w nagrodę jego samochód został własnoręcznie umyty przez osobę, która zgodziła się przyjąć zakład. Był nią niemiecki kierowca wyścigowy Hans-Joachim Stuck.

Źródło: Seat, Samar – Rafał Żaglewski

1 komentarz do wpisu “Z Hiszpanii do Niemiec na jednym baku paliwa”

Możliwość komentowania jest wyłączona.