Wszystkie zespoły zgłosiły się do nowego sezonu

massa ferrari fiaFOTA poinformowała dzisiaj, że wszystkie obecne zespoły Formuły 1 potwierdziły swoje zgłoszenie do mistrzostw świata 2010. Stowarzyszenie Zespołów Formuły 1 ogłosiło, że zgłoszenia są uzależnione od nowego porozumienia, które zostanie przyjęte przed dwunastym czerwca.

Odnowienie porozumienia Concorde zapewni bezpieczną przyszłość sportu przez formalne związanie wszystkich postanowień przez wszystkie strony.

Zespoły poinformowały również, że zgłoszenie jest oparte na regulacjach na sezon 2009 identycznych dla wszystkich zawodników i poprawionymi zgodnie z propozycjami FOTA przedłożonymi w FIA.

Zgłoszenia wszystkich zespołów FOTA do Mistrzostw Świata FIA F1 2010 zostały dzisiaj złożone na podstawie następujących warunków: a) wszystkie zespoły będą rywalizować w sezonie 2010 wg identycznego regulamin; b) zgłoszenie może być tylko zaakceptowane jako całość. Wszystkie zespoły FOTA z optymizmem oczekują na aktywna i produktywną współpracę z FIA, mająca na celu stworzenie solidnych podwalin pod przyszłość pomyślej Formuły 1, opartej o trwałe, stabilne i rozsądne zarządzanie.

Źródło: wrumwrum.pl