Polska replika Mustanga Shelby GT 500 (wideo)

cc4b19ccglownePolacy coraz częściej decydują się na ekskluzywne auta. Ale nie te z salonu, a własnej roboty! Tak właśnie postąpił pewien mechanik samochodowy z Piastowa, który od zera stworzył Mustanga Shelby GT 500!

Mirosław Malinowski prowadzi z pozoru zwykły warsztat motoryzacyjny. Powtarzam – z pozoru, bo jak widać, oprócz naprawiania przykładowych Oplów czy Nissanów, tworzy się tam istne majstersztyki!

Mustang Shelby GT 500 – auto, które jest niezwykle rzadkie. Auto, które powstało w zaledwie 1571 sztukach… właśnie doczekało się repliki! I to w dodatku z Polski!

Budowa polskiej repliki Shelby GT 500 trwała 1,5 roku, a dzisiaj auto bez trudu rozwija prędkość 250 km/h. To się nazywa pasja.

Co ciekawe, Mirosław zapowiedział też Astona Martina DB9! Czekamy z niecierpliwością.

Wideo:

Źródło: TVN Warszawa, Autofoto

20 komentarzy do wpisu „Polska replika Mustanga Shelby GT 500 (wideo)”

 1. To w zadnym razie nie jest produkowanie repliki,tylko skladanie auta z oryginalnych czesci,ew. z malymi zmianami lub dorobkami.
  Nie ma fizycznie ZADNEJ mozliwosci zrobienia takiego auta od zera,jak mowicie,w poltora roku.ABSURD ! Chyba nie rozumiecie .co znaczy wyraz replika !!!

 2. To w zadnym razie nie jest produkowanie repliki,tylko skladanie auta z oryginalnych czesci,ew. z malymi zmianami lub dorobkami.
  Nie ma fizycznie ZADNEJ mozliwosci zrobienia takiego auta od zera,jak mowicie,w poltora roku.ABSURD ! Chyba nie rozumiecie .co znaczy wyraz replika !!!

 3. Drogi czytelniku 🙂 Radzimy jeszcze raz zobaczyć powyższe wideo 🙂 Dopiero później się wypowiadać.

  I jeszcze co – to jest replika, i to w dodatku zbudowana prawie od zera:)

 4. Drogi czytelniku 🙂 Radzimy jeszcze raz zobaczyć powyższe wideo 🙂 Dopiero później się wypowiadać.

  I jeszcze co – to jest replika, i to w dodatku zbudowana prawie od zera:)

 5. oczywiście replika, tylko faktycznie nie ma mozliwości zrobić takie auto od zera w 1,5 roku. Pan Mechanik wzorował się zapewne na dostępnych częściach do masowo produkowanego mustanga, bądź (równie masowo produkowanego) shelby gt500 (nie w wersji KR). inna sprawa, że Shelby Gt500 KR wcale nie należy do aut wyjątkowo drogich (wspomniane w wideo „miliony”).
  fajnie że mu się chce, ale ten materiał telewizyjny jest trochę nieprawdopodobny. ;P

 6. oczywiście replika, tylko faktycznie nie ma mozliwości zrobić takie auto od zera w 1,5 roku. Pan Mechanik wzorował się zapewne na dostępnych częściach do masowo produkowanego mustanga, bądź (równie masowo produkowanego) shelby gt500 (nie w wersji KR). inna sprawa, że Shelby Gt500 KR wcale nie należy do aut wyjątkowo drogich (wspomniane w wideo „miliony”).
  fajnie że mu się chce, ale ten materiał telewizyjny jest trochę nieprawdopodobny. ;P

 7. My się wzorowaliśmy na informacjach dostarczonych przez TVN Warszawa. To jest replika, a to, że auto zostało zbudowane od zera – oczywiście nie klepał wszystkich elementów sam – też tak uważam. On go po prostu poskładał.

 8. My się wzorowaliśmy na informacjach dostarczonych przez TVN Warszawa. To jest replika, a to, że auto zostało zbudowane od zera – oczywiście nie klepał wszystkich elementów sam – też tak uważam. On go po prostu poskładał.

 9. Dorwał zwykłego GT Mustanga i go upodobnił do Shelby. Bo niewierze ze kazdy element stworzył sam a podwozie wzioł np. z Fiata 125p a silnik to niby z czego ma ?? moze z BMW a szyby z Żuka. żal to tak jakby wziąsc BMW 3 kupic zderzaki od M3 i replika pfffff

 10. Dorwał zwykłego GT Mustanga i go upodobnił do Shelby. Bo niewierze ze kazdy element stworzył sam a podwozie wzioł np. z Fiata 125p a silnik to niby z czego ma ?? moze z BMW a szyby z Żuka. żal to tak jakby wziąsc BMW 3 kupic zderzaki od M3 i replika pfffff

 11. Naprawde wielki szacunek dla takich ludzi którzy nieboją się nowych wyzwań i mimo wszystko chcą spełnić swoje marzenie.

 12. Naprawde wielki szacunek dla takich ludzi którzy nieboją się nowych wyzwań i mimo wszystko chcą spełnić swoje marzenie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.