Ferrari odejdzie z F1? Jutro się prawdopodobnie dowiemy

bernie ecclestoneBernie Ecclestone dołączy do jutrzejszego spotkania w Londynie pomiędzy FOTA i Maxem Mosleyem. Po tygodniu, w którym Ferrari, Renault, Williams, Red Bull zagroziły, że wycofają się z F1 z końcem sezonu, piątkowe spotkanie może się okazać decydujące.

Zespoły są niezadowolone z wprowadzonego limitu budżetowego i podwójnego regulaminu na sezon 2010.

Zespoły mogą się zgłaszać do startu w przyszłym sezonie zaledwie do końca miesiąca, tak więc Ecclestone i wszystkie ekipy maja tylko dwa tygodnie, aby osiągnąć porozumienie.

Ecclestone uważa, że rozwiązanie sytuacji w dużym stopniu zależy od Ferrari, które jest najważniejszym zespołem w F1.

– Kluczem do F1 jest Ferrari – powiedział Ecclestone. – Oni są tam od 60 lat i są naszymi partnerami. Są ludzie których musimy wziąć pod uwagę, rozwiązać tę kwestię i będzie w porządku.

Inni producenci jak BMW i McLaren nie dołączyły się do protestu.

Szef BMW – Mario Theissen powiedział, że zespół określi swoje stanowisko po najbliższym spotkaniu, natomiast szef działu sportowego Mercedesa – Norbert Haug poinformował, że McLaren nie planuje decyzji o nie wystawieniu zespołu do rywalizacji w 2010 roku.

– Wiem z rozmów Luci Di Montezemolo i Stefano Domenicalego, że myślą o tym bardzo poważnie – stwierdził Haug. – Po 60 latach w Formule 1 nie zrobili by tego bez poważnego przemyślenia sytuacji. Postaramy się pomóc w znalezieniu rozwiązania. Wszystkie zespoły zgadzają się, że nie może być dwóch regulaminów w jednej serii.

Groźba Ferrari nie jest tylko zwykłym rzucaniem słów na wiatr. Włoska ekipa zastanawia się nad przyłączeniem do innej serii wyścigowej.

– Patrząc na przeszłość Ferrari dzisiejszy obraz narodził się od zwycięstw w Le Mans 24 Hours i GT Racing – powiedział Pierro Ferrari, syn Enzo Ferrari. – Nie możemy zapomnieć o naszych początkach, a pasja mojego ojca jest cały czas w naszej firmie, ale chcemy wyścigów wyścigów jasnym regulaminem.

Źródło: wrumwrum.pl

1 komentarz do wpisu “Ferrari odejdzie z F1? Jutro się prawdopodobnie dowiemy”

Możliwość komentowania jest wyłączona.