Audi Q5 Concept dla fanów

5949459 glownePodczas odbywającego się w dniach 20-23 maja zlotu fanów „Worthersee Tour” w Austrii, Audi zaprezentuje specjalny model Q5 Custom Concept.

Linia Custom Concept charakteryzuje się specjalnym lakierem Daytona Grey z czerwonymi dodatkami, takimi jak osłona podwozia, relingi i spojler dachowy. Wyposażenie standardowe obejmuje także panoramiczny szklany dach. W oczy rzucają się również czerwone siedmioramienne 21-calowe aluminiowe felgi. Bieżnik opon został powiększony o 90 mm, natomiast zawieszenie uległo obniżeniu o 60 mm. Układ hamulcowy otrzymał ceramiczne tarcze.

Po zajęciu miejsca w sportowych fotelach S Line dostrzeżemy nakładki na pedały wykonane ze stali nierdzewnej. Kierowca doceni również kamerę cofania oraz system multimedialny obsługiwany za pomocą głosu.

Do napędu służy zmodyfikowana jednostka TFSI V6 o pojemności 3 litrów, pochodząca z modelu S4. Obecnie silnik generuje moc 408 KM oraz moment obrotowy równy 500 Nm dostępny w zakresie 3000-5500 obr./min. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 4,4 sekundy. Prędkość maksymalna została elektronicznie ograniczona do 250 km/h.

Źródło: WorldCarFans