2010 discovery 4 22 glowneNależący do indyjskiego koncernu Tata, Land Rover na targach w Nowym Yorku zaprezentował odmienionego „wszędołaza”, model Discovery 4.

Z zewnątrz nowe Discovery charakteryzuje się grillem zbudowanym na wzór tego z Range Rovera. Przednie reflektory wykorzystują technologię LED. W oczy rzucają się 19-calowe aluminiowe felgi. Po raz pierwszy w wyposażeniu opcjonalnym znajduje się dziesięcioramienna 20-calowa edycja. Nadwozie nie ma już dawnego spartańskiego charakteru. Szkoda…

Siadając w nowych fotelach, dostrzeżemy odmienioną kierownicę oraz grafikę wskaźników. Konsola środkowa skierowana jest w stronę kierowcy, dzięki czemu ma on lepszy dostęp do 5-calowego monitora TFT oraz zestawu Portable Audio Interface obsługującego MP3 oraz umożliwiającego dostęp do iPoda.

Pod maską znajdziemy nową wysokoprężną jednostkę o pojemności 3 litrów. Wyposażony w dwie turbosprężarki silnik generuje moc 245 KM oraz potężny moment obrotowy równy 600 Nm. Według producenta średnie zużycie ropy wynosi 9.3 litra na 100 km.

Wideo:

Źródło: Carscoop, WorldCarFans

1 komentarz

Komentowanie zostało wyłączone.