Wzmocnione Zet – Nismo 370Z

2010 nismo 370z 007 glowneOficjalny tuner koncernu Nissan, Nismo zaprezentował zestaw modyfikacji dedykowany najnowszemu dwudrzwiowemu coupe – 370Z.

Z zewnątrz udoskonaloną Zetkę rozpoznamy po delikatnie wydłużonym oraz poszerzonym zderzaku ze zintegrowanym spojlerem. Z boku dostrzeżemy nowe przetłoczenia i 19-calowe aluminiowe felgi Nismo z oponami Yokohama ADVAN Sport o rozmiarze 245/40 na przedniej i 285/35 na tylnej osi. Z tyłu dominują dwie końcówki układu wydechowego, umieszczone pod szerokim zderzakiem oraz wielki spojler umieszczony na klapie, nie będący jedynie dekoracją.

Wewnątrz odnajdziemy fotele pokryte czarno-czerwoną skórą i materiałem antypoślizgowym. Do naszych uszu prócz muzyki silnika, dotrą dźwięki płynące z 4-głośnikowego zestawu audio. W tak wyjątkowym pojeździe, nie mogło obejść się bez dyskretnych oznaczeń serii i tabliczki z kolejnym numerem egzemplarza.

Pod maską znajdziemy zmodyfikowaną jednostkę V6 o pojemności 3.7 litra. Silnik generuje moc 350 KM oraz moment obrotowy równy 374 Nm. Do przeniesienia napędu służy 6-biegowa manualna skrzynia biegów z funkcją SynchroRev Match.

Wideo:

Źródło: WorldCarFans, Carscoop