6437230Z okazji dwudziestej rocznicy powstania firmy Novitec, specjalizującej się w modyfikowaniu pojazdów marki Ferrari, powstał wyjątkowy samochód – Novitec Rosso TuLesto.

Za pięknie ukształtowane nadwozie odpowiedzialne jest włoskie studio stylistyczne Luca Serafini Stile. Ostre linie przedniej części nadwozia idealnie współgrają z miękkimi obłościami tyłu. Całość karoserii przypomina Ferrari, co oczywiście było zamierzone. W oczy rzucają się także dwudziesto-calowe felgi. W wyposażeniu opcjonalnym znajdują się  również21-calowe aluminiowe felgi z oponami semi-slick o rozmiarze 355 mm. Układ hamulcowy zawiera ceramiczno-kompozytowe tarcze z sześcioma zaciskami. W razie problemów z pokonaniem wysokiego krawężnika, dzięki przyciskowi na konsoli środkowej możemy podnieść samochód o 4 cm.

Wewnątrz panuje typowo sportowa atmosfera. Włókno węglowe oraz skórzana tapicerka, sprawią, że każda podróż stanie się wyjątkowa. Poza tym w kokpicie znajdziemy klimatyzację oraz wysokiej klasy zestaw audio.

Pod maską znajdziemy jednostkę V8 o pojemności 4.4 litra. Dzięki dwóm kompresorom silnik generuje moc 777 KM przy 8200 obr./min i moment obrotowy równy 727 przy 6300 obr./min. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi 3.4s, a do 300 km/h zaledwie 22.6 sekundy. Prędkość maksymalna przekracza 350 km/h. Do przeniesienia napędu została użyta 6-biegowa półautomatyczna skrzynia biegów. Waga pojazdu zawiera się w przedziale 1260 kg, co przekłada się na współczynnik 1.62 kgKM.

Produkcja Novitec Rosso TuLesto zostanie ograniczona do 11 egzemplarzy.

Źródło: WorldCarFans