bmw sauber2Mario Theissen ma nadzieję, że opłaci się decyzja o radykalnych zmianach w bolidzie BMW F1.09 na Grand Prix Hiszpanii. W Australii zespół rozpoczął sezon od walki o czołowe lokaty, w Bahrajnie zajęli dwa ostatnie miejsca.

– Częściowo to wynika z niewykorzystanego potencjału samochodu w kwalifikacjach i częściowo z poprawek wprowadzonych przez inne zespoły – uważa Mario Theissen. – Przed rozpoczęciem sezonu zdecydowaliśmy się, że większe zmiany wprowadzimy w Barcelonie i mam nadzieję, że to się opłaci. Dzisiaj jesteśmy z tyłu, ale jeśli pakiet będzie dobry, w ciągu dwóch tygodni wszystko ulegnie zmianie.

– To co obecnie widzimy jest zaskakujące – kontynuuje Theissen. – Z nowym regulaminem stawka bardzo się zacieśniła. W czwartym wyścigu widzieliśmy trzeci zespół, który zdominował kwalifikacje, co jest dość niezwykłe. To pokazuje, że niedużymi odstępami w ciągu kilku wyścigów znów może się wszystko zmienić. W Melbourne mieliśmy dobry samochód, a Robert mógł wygrać wyścig. Nie byliśmy najszybsi, ale nadal całkiem konkurencyjni. Inne zespoły wprowadzały poprawki z wyścigu na wyścig, a my przygotowujemy wszechstronny pakiet na Barcelonę i mam nadzieję, że postawimy krok naprzód. Szykujemy sekwencję poprawek w trakcie sezonu. To będą duże pierwsze zmiany, z którymi wiążę pewne nadzieje.

Theissen zaprzecza również, jakoby zespół z Hinwill nie nadążał z poprawkami bolidu w zeszłym roku.

– To nie jest prawdą – mówi Niemiec. – Zawsze mówiłem, że to nie jest prawda. W zeszłym roku cisnęliśmy, aby uzyskać wyniki i już to wyjaśniałem. Mieliśmy tyle poprawek, co rok wcześniej. Po prostu nie przyniosły dobrych efektów. Nie rezygnowaliśmy z prac rozwojowych w zeszłym roku. To rozczarowujące, że nasz pakiet nie odpowiada w tym roku topowym standardom, ale tak to już jest. Mamy za sobą trzy lata poprawek, a teraz to się zahamowało . Zespół musi pokazać, jak bardzo jest konkurencyjny. Każdemu czasem może się przytrafić taka sytuacja, ale jestem pewny, że się odbijemy.

Źródło: Wrumwrum.pl