skoda 15582Koncern Škoda Auto wyprodukował właśnie siedmiomilionowy samochód w swej najnowszej historii – od momentu fuzji z firmą Volkswagen w 1991 r.

Modelem, który zapoczątkował szeroko zakrojoną transformację oraz reprezentował wystarczająco wysoki poziom, by przekonać do współpracy nowego inwestora, była Škoda Favorit, produkowana od 1988 r. W 1994 r. zastąpiła ją Škoda Felicia. Od tego momentu portfolio modeli koncernu niezmiennie się poszerza.

Znaczący i zauważalny postęp technologiczny produktów spod znaku Škody nastąpił w 1996 r., wraz z pojawieniem się na rynku Škody Octavia, która w 2004 r. została poddana całkowitej rewitalizacji, by po raz kolejny osiągnąć sukces rynkowy. Obok nadwozia kombi, liftback oraz sportowej wersji RS, na rynek weszła także Octavia Scout – uterenowiona wersja Octavii. Cztery lata później, w październiku 2008 r., Škoda Auto zaprezentowała całkowicie odświeżoną wersję Octavii – obecnie dostępną w ofercie koncernu.

Kluczowym modelem w portfolio Škody jest Fabia, która zadebiutowała na Międzynarodowych Targach Motoryzacyjnych we Frankfurcie w 1999 r. Samochód ten pojawił się w trzech wersjach nadwozia – hatchback, kombi oraz sedan. W 2007 r. swą poprzedniczkę całkowicie zastąpiła Fabia drugiej generacji, dostępna obecnie z nadwoziem typu hatchback lub kombi.

W 2001 r. modelem Škoda Superb czeski koncern wkroczył na rynek aut klasy średniej wyższej. Flagowy model koncernu pojawił się w nowej odsłonie w ubiegłym roku, spotykając się z bardzo dobrym przyjęciem przez Konsumentów oraz zyskując liczne nagrody i wyróżnienia.

W 2006 r. pojawił się na rynku Roomster, niekonwencjonalny model pozycjonowany jako samochód kompaktowy o cechach MPV.

Piątym modelem w portfolio Škoda Auto jest Yeti, który miał swoją premierę podczas tegorocznego salonu samochodowego Geneva Motor Show. Škodą Yeti koncern zadebiutował w klasie samochodów typu SUV.

Modele Škoda Auto regularnie zwyciężają w licznych prestiżowych międzynarodowych plebiscytach. Škoda Superb np. została wybrana Samochodem Roku 2009 w Czechach oraz zdobyła nagrodę Złotej Kierownicy 2008, przyznawaną przez niemiecki magazyn “Bild am Sonntag”.

skoda 15582

Źródło: Skoda, fot: Moto target

2 komentarze

Komentowanie zostało wyłączone.