bmw x5 security 9 glowneMonachijski koncern rozszerzył asortyment dodatków przeznaczonych do modelu X5. Obecnie pancerne BMW wytrzyma ostrzał z karabinu AK-47 Kałasznikow.

W skład pakietu Security Plus wchodzą kuloodporne szyby, również ta między przedziałem pasażerskim a bagażnikiem. W nadwozie wmontowane zostały stalowe płyty o podwyższonej wytrzymałości. Dodatkowe zabezpieczenia znalazły się w miejscach szczególnie wrażliwych, takich jak drzwi oraz słupki środkowe. Na przestrzeni 150 kilometrów od momentu przebicia, opony nie tracą swych właściwości, jedynym ograniczeniem jest prędkość 128 km/h której nie należy przekraczać. Co ciekawe do prędkości 80 km/h możemy podróżować na przysłowiowym „kapciu”. Dla potrzeb wyjątkowego X5 wzmocniono układ hamulcowy i przekonstruowano zawieszenie.

Wewnątrz odnajdziemy interkom, umożliwiający kontakt z osobami będącymi poza samochodem. W razie zagrożenia system automatycznie domknie szyby oraz zablokuje drzwi, a zestaw syren i sygnałów świetlnych, poinformuje przechodniów o tym że mają do czynienia z pojazdem uprzywilejowanym.

Do napędu służy benzynowa jednostka V8 o pojemności 4.4 litra. Silnik generuje moc 355 KM oraz moment obrotowy równy 475 Nm. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi 8.2 sekundy, a prędkość maksymalna została elektronicznie ograniczona do 182 km/h.

Źródło: Carscoop

1 komentarz

Komentowanie zostało wyłączone.