volvo drive r 3Szwedzki koncern zaprezentował na brytyjskim rynku zestawy dodatków R Design, przeznaczone do modeli C30, S40 i V50 z ekologicznej rodziny DRIVe.

W skład pakietu wchodzi przemodelowany zderzak przedni z chromowanym grillem i dodatkowym spojlerem. Z boku w oczy rzucają się nowe przetłoczenia oraz pięcioramienne 17-calowe aluminiowe felgi. Z tyłu dostrzeżemy spojler dachowy. Zawieszenie zostało obniżone o 10 mm.

Wewnątrz odnajdziemy czarno-kremową skórzaną tapicerkę foteli Flex-Tec, aluminiowe nakładki na pedały oraz sportową kierownicę. Odmienne jest także niebieskie tło wskaźników pokładowych. Nie obyło się bez dyskretnych oznaczeń serii.

Pod maską znajdziemy wysokoprężną jednostkę o pojemności 1.6 litra. Według producenta średnie zużycie oleju napędowego wynosi 4.5 litra na 100 km. Napęd przenoszony jest na koła przednie za pośrednictwem pięciobiegowej manualnej skrzyni biegów o dłuższych przełożeniach. Dzięki tym zabiegom, udało się ograniczyć emisję dwutlenku węgla do 119 g/km.

Podstawowa cena Volvo C30 R Design DRIVe wynosi 17.240 funtów. Za model S40 musimy zapłacić 19.095 funtów. Rodzinne kombi V50 kosztuje 20.595 GBP.

Źródło: ZerCustoms, Carscoop