235281 glownePo wielu trudnościach dla legendarnej firmy AC Cars, nadszedł koniec kłopotów. Produkowany w niemieckim mieście Heyda, model Cobra MkVI już niebawem trafi do europejskich salonów.

Nowy „gad” charakteryzuje się unoszonymi ku górze drzwiami. Do budowy nadwozia użyto aluminium i materiałów kompozytowych. W wyposażeniu standardowym znalazł się zdejmowany twardy dach hardtop. Mimo wielu unowocześnień konstruktorom udało się zachować klasyczny kształt i charakter samochodu, tak uwielbiany na całym Świecie.

Wewnątrz odnajdziemy najwyższej jakości skórzaną tapicerkę.

Do napędu służy pochodząca z Corvetty jednostka V8 o pojemności 6.2 litra. W podstawowej wersji GT silnik generuje moc 443 KM. Mocniejsza edycja GTS dysponuje mocą 656 KM. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h tej ostatniej wynosi zaledwie 3.3 sekundy. Aby bezpiecznie wyhamować pojazd, zostały użyte tarcze hamulcowe firmy Porsche o rozmiarze 332 mm z przodu i 298 mm na tylnej osi. Masa pojazdu zamyka się w przedziale 1025 kg, co w dzisiejszych czasach może robić wrażenie.

Oficjalny debiut AC Cobra MkVI odbędzie się w Monaco, podczas targów Top Marques Auto Show, rozpoczynających się w tym miesiącu.

Źródło: WorldCarFans