gemballa tornado 750 gts porsche cayenne turbo bglowneTak ekstremalnej przeróbki popularnego niemieckiego SUV’a już dawno nie widzieliśmy. Tutaj nie chodzi tylko o wygląd – pod maską drzemie 750-konny motor!

To już nie są przelewki – specjaliści z Gemballa musieli dać z siebie wszystko, bowiem auto ma uwiecznić 25-lecie istnienia firmy.

Pod maską Cayenne Turbo Gemballa Tornado 750 GTS znajdziemy prawdziwego demona – V8 o mocy 750 KM i maksymalny moment obrotowy o wartości 1050 Nm. Przypomnijmy, że seryjne Cayenne Turbo rozwija 500 KM, ale jest też cięższe o 250 kg.

W rezultacie najnowsze dziecko Gemballii przyspiesza do pierwszej setki w 4,3 sekundy, a wskazówka prędkościomierza zatrzymuje się po przekroczeniu 300 km/h.

Zatrzymać takiego potwora nie jest łatwo, dlatego konieczne były modyfikacje w układzie hamulcowym. Do tego jeszcze sportowe zawieszenie i ogromne 22-calowe alufelgi.

Nadwozie wygląda rewelacyjnie. Jesteśmy pewni, że niejedno dziecko przestraszyłoby się na sam widok wytworu Gembalii.

Wewnątrz równie ciekawie. Zamiast tylnej kanapy znajdziemy dwa osobne siedzenia, a konsola środkowa została zmodernizowana nie do poznania.

Cena? Od 400 000 tysięcy euro. Produkcja auta zostanie ograniczona do 50 egzemplarzy.

Źródło: ZerCustoms, Carscoop

4 komentarze

Komentowanie zostało wyłączone.