brawn gp3Międzynarodowy Trybunał Apelacyjny FIA stwierdził, że podwójne dyfuzory ekip Williams, Toyota i Brawn GP są legalne. Tym samym odrzucił apelację Ferrari, Renault i Red Bull Racing.

ąd przyznał rację sędziom, którzy uznali, że podwójne dyfuzory spełniają założenia regulaminowe.

– Międzynarodowy Trybunał Apelacyjny FIA postanowił oddalić odwołania, wniesione przeciwko decyzjom 16-24, podjętym przez ZSS Grand Prix Australii 26 marca 2009 roku – czytamy w oficjalnym komunikacie. – W oparciu o zebrane dowody oraz na podstawie argumentów stron sąd uznał, że sędziowie zawodów mieli rację uznając samochody tych zespołów za zgodne z regulaminami Formuły 1.

– Byłem pewny, że Trybunał Apelacyjny wyda taki werdykt i jestem tym usatysfakcjonowany – powiedział szef zespołu Toyota – Tadashi Yamashina. – Należy podkreślić, że przestudiowaliśmy regulacje techniczne we wszystkich detalach, konsultując się z FIA w trakcie tego procesu i nigdy nie wątpiliśmy, że nasz samochód jest z nimi zgodny. To był trudny okres dla Formuły 1, cieszę się, że ta sprawa to już przeszłość i możemy teraz skupić się ekscytującej rywalizacji na torze.

Źródło: WrumWrum