9148138 glownePodczas trwających w Nowym Yorku targów, odbyła się światowa premiera pierwszego w historii Kii dwudrzwiowego coupe, modelu Forte dostępnego w wersji EX oraz bogatszej SX.

Posiadające niski opływowy profil nadwozie, charakteryzuje się agresywnie stylizowanym przodem z wielkimi wlotami powietrza, umieszczonymi w zderzaku. W oczy rzuca się oryginalny wzór 16-calowych aluminiowych felg z oponami o rozmiarze 205/55. Edycja SX posiada 17-calowe felgi zestawione z oponami o rozmiarze 215/45. Z tyłu dominują dwie końcówki układu wydechowego oraz dyfuzor.

Wewnątrz odnajdziemy wszystko, co potrzebne jest do czerpania jak największej przyjemności z jazdy. Fotele pokryte skórą, sportowa kierownica i aluminiowe nakładki na pedałach sprawią że poczujemy się prawie jak w samochodzie sportowym. Poza tym do naszych uszu dotrze muzyka płynąca z rozbudowanego zestawu audio oraz radia satelitarnego SIRIUS. Za odpowiedni klimat zadba automatyczna klimatyzacja, a także opcjonalny odsuwany dach przeciwsłoneczny.

Do napędu modelu podstawowego posłuży czterocylindrowa jednostka benzynowa o pojemności 2 litrów. Wyposażony w zmienne fazy rozrządu CVVT, silnik generuje moc 156 KM oraz moment obrotowy równy 195 Nm. Napęd przenoszony jest na koła przednie, za pośrednictwem 5-biegowej manualnej lub opcjonalnej 4-stopniowa automatycznej skrzyni biegów. Mocniejsza odmiana SX odznacza się 4-cylindrowym motorem o pojemności 2.4 litra. Silnik produkuje 173 KM mocy i 228 Nm momentu obrotowego. Do przeniesienia napędu służy wyłącznie 6-przełożeniowa manualna skrzynia biegów.

Źródło: WorldCarFans

2 komentarze

Komentowanie zostało wyłączone.