Otwarte Zet – Nissan 370Z Roadster

2867535 glowneNissan na północnoamerykańskim rynku zaprezentował odkrytą wersję 370Z Coupe. Roadster dostępny będzie jako edycja Normal oraz wzbogacona Touring.

Jak przystało na rasowy pojazd, otwarte Zet rozpoznamy po długiej masce, zwartej kabinie pasażerskiej oraz krótkim tyle. Ponadto do dyspozycji mamy elektrycznie składany miękki dach. W oczy rzucają się także 18-calowe aluminiowe felgi z oponami Bridgestone Potenza o rozmiarze 225/50 na przedniej oraz 245/45 na tylnej osi.

Wewnątrz odnajdziemy skórzaną tapicerkę foteli i kierownicy. Konsola środkowa skierowana jest w stronę kierowcy, dzięki czemu ma on lepszy dostęp do panelu automatycznej klimatyzacji i 6-głośnikowego zestawu audio firmy Bose. Edycja Touring w wyposażeniu standardowym ma ponadto podgrzewane i chłodzone fotele, bardziej rozbudowany zestaw nagłośnienia, a także system multimedialny z 9.3 GB dyskiem twardym.

Do napędu służy znana z Coupe jednostka V6 o pojemności 3.7 litra. Dzięki zmiennym fazom rozrządu VVEL silnik generuje moc 332 KM oraz momentem obrotowym równym 366 Nm. Do przeniesienia napędu na koła tylne posłuży 6-biegowa manualna lub nowa 7-przełożeniowa automatyczna skrzynia biegów.

Wideo:

Źródło: WorldCarFans, Carscoop