Nowe Renault Scenic od czerwca w Polsce

scenic 1333Po wprowadzeniu do sprzedaży nowej generacji Megane w wersji 5-drzwiowej oraz coupe, Renault rozszerza teraz swoją ofertę o nowego Scenica i Grand Scenica.

W Polsce gama ma szansę pojawić się na początku czerwca.

Po wprowadzeniu do sprzedaży nowego Megane w wersji 5-drzwiowej oraz coupe, Renault rozszerza teraz swoją ofertę o nowego Grand Scenica (5- i 7-miejscowy) oraz Scenica (5-miejscowy), które pojawią się na polskim rynku prawdopodobnie na początku czerwca.

Nowe Renault Scenic i Grand Scenic cechuje dynamiczny i oryginalny design. Pod względem ilości miejsca, komfortu, schowków, możliwości zmiany konfiguracji i zaawansowanego technologicznie wyposażenia z pewnością wyznaczą one nowe standardy w segmencie kompaktowych vanów.

Dwie odrębne wersje nadwozia i jedna cecha wspólna: opływowe linie
Renault oferuje klientom dwa vany o odmiennym charakterze. Oba charakteryzują się opływowym kształtem i długimi liniami nadwozia, wytyczającymi duże płaszczyzny podkreślające dynamiczny styl i trwałość konstrukcji. Jednakże, mimo jednolitego i wspólnego stylu dla całej gamy Megane, obie wersje samochodu mają odrębne sylwetki.

W nowym Renault Scenic, tak samo jak w 5-drzwiowym Megane, charakter i wyrazistą osobowość samochodu podkreśla specjalny kształt reflektorów. Karoseria o długości 4,34 m i wyważone proporcje stanowią zapowiedź zwrotności i pewnego zachowania na drodze.

Nowy Grand Scenic o długości nadwozia 4,56 m jest przeznaczone dla 5 lub 7 osób. Proporcje nadwozia i duże płaszczyzny szyb pozwalają oczekiwać doskonałej funkcjonalności wnętrza i komfortu jazdy. Tylne światła w formie bumerangu składają się z „kurtyny świetlnej”, niezwykle charakterystycznej i stanowiącej znak rozpoznawczy Grand Scenica; rozwiązanie to jest po raz pierwszy stosowane w produkcji seryjnej. Biegną one ku przodowi nadwozia wyraźną linią opadającą na bokach pod kątem prostym w dół, co podkreśla dynamikę sylwetki z profilu. Wrażenie to pogłębia jeszcze opadająca linia dachu i pochyła tylna szyba.

Ten dynamiczny i mocny design charakteryzujący obecnie samochody z gamy Megane zapowiada też doskonałe zachowanie podczas jazdy.

Wygoda na pierwszym miejscu

Przestronne wnętrze
Konstrukcja nowego Renault Scenic ma stworzyć pasażerom możliwie najbardziej komfortowe warunki w kabinie.

Z przodu, samochód zapewnia rozległe pole widzenia dzięki szerokiemu rozstawieniu przednich słupków, co jest szczególnie przydatne na rondach i skrzyżowaniach: kąt widzenia na boki zwiększa się o ponad 8%, a kąt widzenia do góry o ponad 15%.

W drugim rzędzie foteli zwiększenie rozstawu osi dało pasażerom większy komfort podróżowania. Promień na wysokości kolan w Nowym Renault Scenic i Nowym Renault Grand Scenic jest best in class i wynosi odpowiednio 235 mm i 275 mm.

W trzecim rzędzie foteli wysokość do dachu wynosi 842 mm, a promień na wysokości kolan – 102 mm, dzięki czemu Nowe Renault Grand Scenic zapewnia pasażerom siedzącym z tyłu największą ilość miejsca w segmencie kompaktowych vanów 7-miejscowych.

Ergonomia
Deska rozdzielcza w kształcie fali, na podobieństwo deski w nowym Megane wyróżnia się czystością i prostotą formy. Intuicyjne w kształcie i obsłudze elementy sterujące znajdują się w zasięgu ręki. Centralna konsola grupuje podstawowe elementy sterujące (automatyczny hamulec postojowy sterowany elektrycznie, regulator-ogranicznik prędkości), jak również złącza multimedialne (gniazdo MP3, USB lub iPoda) oraz gniazdo 12V.

Regulacje fotela pozwalają kierowcy na ustawienie idealnej pozycji za kierownicą, między innymi dzięki największemu w segmencie zakresowi regulacji wysokości siedziska. Regulacja podparcia lędźwiowego jest teraz dostępna w standardzie już w podstawowej wersji samochodu. Dzięki różnym możliwościom ustawień fotela kierowcy oraz bardziej pionowemu ustawieniu kierownicy, prowadzący samochód może przyjąć pozycję zbliżoną do zajmowanej w samochodzie o klasycznym nadwoziu, a jednocześnie zachować lepszą widoczność tak bardzo cenioną przez klientów w samochodach jednobryłowych

Schowki
Nowe Renault Scenic oferuje największą na rynku pojemność schowków w samochodzie, rozmieszczonych w całej kabinie, sięgającą 92 litrów. Te pomysłowe i praktyczne schowki są dostępne na wszystkich miejscach w kabinie:
– 4 schowki w podłodze, 2 szuflady pod fotelami z przodu i 2 szuflady na miejscach tylnych bocznych (oprócz Grand Scenica 7-miejscowego);
– oświetlony i chłodzony schowek w desce rozdzielczej o pojemności ponad 11 litrów;
– otwarty schowek na konsoli centralnej na niewielkie przedmioty, takie jak telefon komórkowy;
– konsola centralna o podwójnym, niezależnym przesuwie (przesuwanie samej konsoli i przesuwanie podłokietnika), w której znajduje się schowek 9-litrowy podzielony na dwie części: pod podłokietnikiem – przeznaczony na drobne i delikatne przedmioty oraz w głównej komorze konsoli – przeznaczony na większe rzeczy (jak butelka o poj. 1,5 l);
– 6 kieszeni w oparciach przednich foteli (dwie małe na takie przedmioty jak przenośne konsole wideo lub przytulanki i jedna większa pod stolikiem lotniczym);
– 3 gniazda 12V (w konsoli centralnej z przodu, w drugim rzędzie foteli oraz w bagażniku), aby każdy z pasażerów mógł naładować swoje przenośne urządzenie (konsola gier, odtwarzacz MP3, czy wideo), albo też podłączyć lodówkę (dostępną w gamie akcesoriów); – 2 zamykane schowki pod podłokietnikami dla pasażerów w trzecim rzędzie foteli.

Pojemność bagażnika do wysokości półki wynosząca 522 dm3, niski próg oraz szeroki otwór bagażnika sprawiają, że Nowe Renault Scenic jest wyjątkowo praktycznym samochodem.

W 5-miejscowym Renault Grand Scenic bagażnik ma pojemność 752 dm3, a w wersji 7-miejscowej tego samochodu wynosi ona 702 dm3 (w konfiguracji 5-miejscowej), jest więc o 10% większa niż w Scenicu II. Przy przewozie większych bagaży, roletę zakrywającą bagażnik chowa się jednym ruchem ręki w specjalnym schowku pod wykładziną bagażnika.

Możliwość zmiany konfiguracji wnętrza
nowe Renault Scenic oferuje szerokie możliwości aranżacji wnętrza dzięki funkcji składania w stolik foteli drugiego rzędu oraz fotela pasażera z przodu. Przesunięcie foteli drugiego rzędu pozwala na zwiększenie przestrzeni bagażowej. W 7-miejscowym Renault Grand Scenic możliwe jest również zwiększenie przestrzeni bagażowej przez złożenie foteli trzeciego rzędu i schowanie ich w podłodze. Po wyjęciu foteli z drugiego rzędu, pojemność przestrzeni bagażowej przekracza wtedy 2 m3.

Aby ułatwić dostęp do miejsc w trzecim rzędzie, uchwyty umieszczone na boku oparć skrajnych foteli drugiego rzędu pozwalają na błyskawiczne ich złożenie w stolik. Portfelowe złożenie fotela jest wspomagane siłownikiem – operacja jest szybka i prosta, zapewniając szeroki dostęp do tyłu.

Komfort
Nowe Renault Scenic oferuje dwustrefową klimatyzację automatyczną Soft-Auto-Fast, wprowadzoną w nowej Lagunie, a następnie w gamie Megane.

Nowością w segmencie są zagłówki grand confort zapewniające dobre podparcie głowy, wygodę i bezpieczeństwo dzięki ich kształtowi i różnym możliwościom regulacji (dostępne w zależności od rynku).

Źródło: Renault, samar