1613487e18f79ceb040bNowe Renault Clio otwiera kolejny rozdział sagi modelu, który został wprowadzony w 1990 roku i przez cały czas cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem klientów.

W Polsce samochód poddany zmianom modernizacyjnym spodziewany jest w maju.

Nowe Renault Clio posiada wszystkie powszechnie uznane zalety Clio III, dzięki którym model ten zdobył tytuł Samochodu Roku 2006. Auto jest uniwersalne i charakteryzuje się przestronnym wnętrzem, wysokim poziomem bezpieczeństwa i komfortu, doskonałym zachowaniem na drodze, a także najwyższą jakością wykonania, dzięki której jest jednym z najbardziej niezawodnych samochodów w swoim segmencie.

Nowe Renault Clio wyróżnia się:
– zmienionym designem, odwołującym się do dynamicznej stylistyki przodu nowego Megane;
– nową wersją GT o rasowej stylistyce, która zapewni klientom sportowe doznania podczas jazdy;
– montowanym fabrycznie i całkowicie zintegrowanym z autem systemem nawigacji Carminat TomTom. Ta najnowsza nawigacja Renault powstała we współpracy z firmą TomTom dlatego nosi nazwę obu producentów. Charakteryzuje się kolorowym i wyraźnym wyświetlaczem oraz możliwością uzyskania informacji na temat natężenia ruchu drogowego oraz miejsc z ograniczeniem prędkości. Dane można aktualizować przez internet.

Nowe Renault Clio wyróżnia się smukłą linią. Wydłużone reflektory sięgają aż do wlotów powietrza. Zderzak o dynamicznej stylistyce wyróżnia się dużym wlotem powietrza w dolnej części, podkreślonym elementami pokrytymi czarnym, błyszczącym lakierem. Nowy kształt świateł tylnych doskonale wpisuje się w przedłużenie kwadratowego zarysu bagażnika. Czysta linia środkowej części tylnego zderzaka nadaje nowemu Clio dynamikę, światła cofania i przeciwmgłowe są przesunięte w róg dolnej części zderzaka.

Kolorystyka i wysokiej jakości wystrój wnętrza zostały dobrane z myślą o zapewnieniu poczucia wygody i komfortu. Ekran systemu Carminat TomTom jest doskonale wkomponowany w górną część deski rozdzielczej.

Renault Clio GT – nowa wersja o mocnym charakterze
Podobnie jak w przypadku innych modeli Renault, nowe Clio będzie dostępne także w wersji GT. Ten rasowy model wyróżnia się unikalnym kolorem lakieru Niebieski Malte. Bardziej agresywny przód przyciąga uwagę grillem polakierowanym na czarny, błyszczący kolor. Sportowe progi podkreślają dynamikę układu jezdnego, w który wyposażona jest wersja GT. Tył wyróżnia się podwójną końcówką rury wydechowej i spojlerem. W kabinie znajdują się typowo sportowe akcenty: pedały z perforowanego aluminium, sportowe siedzenia i oznakowanie GT na przednich fotelach.

Carminat TomTom, pierwszy zintegrowany i aktualizowany system nawigacji dostępny dla szerokiej grupy klientów
Carminat TomTom, opracowany przez Renault we współpracy z firmą TomTom, jest najnowszym zintegrowanym systemem nawigacji GPS w ofercie Renault. Przystępny cenowo i prosty w obsłudze, włącza się po uruchomieniu samochodu. Zapewnia kierowcy nowego Clio bezstresową i bezpieczną jazdę.

Nowy system to:
– duży, czytelny kolorowy ekran (5,8”, tj. 14,7 cm) z funkcją birdview, zapewniającą szczegółowy i precyzyjny odczyt mapy;
– możliwość aktualizacji danych i precyzyjne prowadzenie uwzględniające informacje o ruchu drogowym czy ograniczeniach prędkości.

Największe zalety przejęte z Clio III
Nowe Renault Clio posiada wszystkie uznane zalety Clio III, dzięki którym model ten zdobył tytuł Samochodu Roku 2006:
– przestronne wnętrze i wysoki poziom komfortu;
– doskonały układ jezdny o parametrach użytkowych odpowiadających dużym samochodom;
– bogatą ofertę dynamicznych i jednocześnie przyjaznych dla środowiska silników;
– wyposażenie typowe dla wyższego segmentu, między innymi: karta hands-free oraz regulator – ogranicznik prędkości;
– doskonały poziom bezpieczeństwa;
– rygorystycznie kontrolowaną jakość wykonania, dzięki której Clio jest jednym z najbardziej niezawodnych  samochodów w tym segmencie.

Źródło: Renault, Samar