Najszybsze BMW – G-Power M6 Hurricane CS

g power hurricane cs 1 glowneNiemiecki tuner G-Power postawił sobie nie lada wyzwanie – stworzyć najszybsze na świecie BMW. Bazą konstrukcyjną został model M6.

Z zewnątrz ekstremalnego bawarczyka rozpoznamy po przemodelowanym zderzaku przednim oraz poszerzonych nadkolach. Na masce znalazło się miejsce dla dwóch wlotów powietrza. Z boku w oczy rzucają się dodatkowe wloty powietrza i wieloramienne 19-calowe aluminiowe felgi z wyczynowymi oponami Michelin Pilot Sport PS2 o rozmiarze 255/35 z przodu, a także 305/30 na tylnej osi. Aby sprawnie wyhamować pojazd, zastosowano karbonowo-ceramiczne tarcze hamulcowe o rozmiarze 380 mm z sześcioma tłoczkami. W wyposażeniu znajdziemy także regulowane zawieszenie z dziewięcioma ustawieniami. Z tyłu dominuje spojler wykonany z włókna węglowego. W przekonstruowanym zderzaku dostrzeżemy dwie centralnie umieszczone końcówki układu wydechowego i potężny dyfuzor.

Wewnątrz panuje również sportowa atmosfera. Sportowe fotele oraz wstawki z włókna węglowego, sprawiają niezwykłe wrażenie. Pilot ma do dyspozycji kierownicę obszytą skórą Kjerba Nappa oraz prędkościomierz wyskalowany do 400 km/h.

Do napędu służy jednostka V10 o pojemności 5 litrów. Dzięki zmodyfikowanym sprężarkom oraz przeprogramowanemu ECU, silnik generuje moc 750 KM w przedziale 7500-8000 obr./min. Moment obrotowy jest równie oszałamiający: 800 Nm osiągane przy 5000 obr./min. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa zaledwie 4,4 s, do 200 km/h 9,6 s, a do 300 km/h jedynie 26 sekund. Wskazówka prędkościomierza zatrzymuje się po przekroczeniu wartości 370 km/h.

W pełni udoskonalone BMW G-Power M6 Hurricane CS kosztuje 360,000€.

Źródło: Carscoop

2 komentarze do wpisu „Najszybsze BMW – G-Power M6 Hurricane CS”

Możliwość komentowania jest wyłączona.