161616f709c77132b97bLTI Ltd., czyli brytyjski producent słynnych londyńskich taksówek, rozważa nowe rynki w tym Polskę na swoje samochody.  W tym tygodniu przybyła do naszego kraju pierwsza w pełni wyposażona taksówka (w celach pokazowych). Jest to model TX4 w wersji LHD, rok modelowy 2009.

Poza Londynem samochody te są już obecne od lat w każdym większym mieście na Wyspie.

LTI podwoiła w tym roku moc produkcyjną poprzez otwarcie nowej fabryki w Szanghaju. W zeszłym roku zakończono z zadowalającym skutkiem próby samochodów z nowej linii produkcyjnej, a nowy samochód model TX4 został po raz pierwszy pokazany na międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Szanghaju.

Ponieważ wszystkie komponenty i istotne rozwiązania techniczne są sprowadzane z Europy, a w Szanghaju odbywa się jedynie montaż samochodu, będzie on tańszy o około 12% od wersji tego samego modelu produkowanej w Wielkiej Brytanii.

Jak mówi Jacek Kurowski, przedstawiciel LTI w Polsce, samochód z nowej linii niczym  nie różni się od obecnych samochodów z Anglii. „Szanse dla naszych samochodów na nowych rynkach są wielkie, ponieważ po raz pierwszy obydwie linie w Anglii, jak i w Chinach będą produkować wersję LHD”.

TX4 jest to jedyny samochód, który gwarantuje komfort i bezpieczeństwo prawdziwej taksówki. Pięć miejsc siedzących dla pasażerów, każde wyposażone w pasy bezpieczeństwa,  i wydzielona kabina kierowcy dają pasażerom podwyższoną wygodę i prywatność. Zapewnia to też maksymalne bezpieczeństwo dla kierowcy.

TX4 posiada  w standardzie wszelkie niezbędne rozwiązania dla niepełnosprawnych, łącznie z wysuwaną rampą i miejscem do przypięcia wózka inwalidzkiego.

Pod względem eksploatacji jest to pojazd, który z założenia ma służyć jako taksówka. Silnik jak i wszystkie podzespoły mają wytrzymywać ciągłą pracę 24/7 dłużej niż standardowe „mini cab” – samochody rodzinne wykorzystywane do prac jako taksówka. Używane taksówki pokazują się w komisach na wyspie dopiero po 5 lat eksploatacji. Zdarza się że przebieg takich używanych samochodów sięga miliona kilometrów.

Jakkolwiek samochód sławi się kolorem czarnym, oferowana jest pełna gama kolorów, co umożliwia np. malowanie taksówek na barwy miasta.

Techniczne parametry – TX4
Oferowany jest silnik 2.4 diesel spełniający normy Euro IV, który osiąga maksymalny moment obrotowy 240Nm przy 1800 obr./min. i moc maksymalną 75kW  przy 4000 obr./min.

Samochód, który ma długość 4580 mm i szerokość 2036 mm, posiada zaskakująco niski promień skrętu (niecałe 8 metrów, idealne w poruszaniu się po mieście).

Spalanie paliwa jest imponujące – średnio to 8,8 l/100 km. Do wyboru jest 5-biegowa  manualna lub automatyczna skrzynia biegów. Jako specjalistyczny samochód do przewożenia pasażerów, TX4 spełnia wszelkie normy UE wchodzące w życie w najbliższych latach.

Jacek Kurowski, przedstawiciel LTI na Polskę, powiedział, że oczekuje dużego zainteresowania firm taksówkowych, szukających przewagi nad swoją konkurencją. Zaprasza do współpracy dealerów samochodów, którzy chcieliby wprowadzić dodatkową markę do swojej obecnej oferty.

Cena samochodu mieści się w widełkach od 26 900 EUR netto dla wersji podstawowej „Bronze” do 28 700 EUR netto dla wersji „Gold”.

Źródło: LTI Ltd., Samar

2 komentarze

Komentowanie zostało wyłączone.