hamilton 83373Lewis Hamilton i McLaren zostali zdyskwalifikowany z GP Australii. Kara dla Jarno Trulliego została cofnięta i kierowca Toyoty odzyskał trzecie miejsce.

Dzisiaj rano obydwaj kierowcy zostali wezwani na spotkanie z sędziami, w sprawie ponownego rozpatrzenia incydentu z zeszłotygodniowego wyścigu. Trulli wyprzedził wtedy Hamiltona w trakcie neutralizacji.

Włoch twierdził, że Hamilton nagle zwolnił i nie miał wyboru, musiał go minąć. Sędziowie nałożyli na niego za ten manewr 25 sekund kary, automatycznie spychając go na dwunaste miejsce w wynikach wyścigu.

Dziś jednak został rozpatrzony nowy dowód. Było to nagranie rozmowy Hamiltona ze swoim zespołem, w której otrzymał polecenie, aby zwolnił

„Stewardzi po rozważeniu nowych elementów przedstawionych im z Grand Prix Australii 2009, uważają, że kierowca nr 1, Lewis Hamilton, zespołu Vodafone McLaren Mercedes, celowo wprowadził w błąd sędziów na przesłuchaniu w niedzielę 29 marca 2009 i złamał artykuł 151c Międzynarodowego Kodeksu Sportowego.”

„Zgodnie z artykułem 158 Międzynarodowego Kodeksu Sportowego kierowca nr 1, Lewis Hamilton, zawodnik Vodafone McLaren Mercedes zostaje wykluczony z wyścigu o Grand Prix Australii 2009, a klasyfikacja jest odpowiednio poprawiona.”

Źródło: WrumWrum

2 komentarze

Komentowanie zostało wyłączone.